طرح توجیهی
کارفرما: شخص حقیقی
مدیر پروژه: محمد بزازی
محدوده پروژه: احداث یک هتل با حدود ۴۰۰ اتاق و سایر امکانات
تاریخ: 94/05/10 تا 94/08/10
شرح مختصر: بررسی جامع وضعیت بازار هتلداری در کیش بهمراه پیش بینی روندهای آن و محاسبات و برآوردهای کامل هزینه ها و درآمدهای طرح و در نهایت تحلیل اقتصادی و فنی طرح
 

توصیف پروژه: 

هتل در زمینی به مساحت ۴۵۴۰ مترمربع طراحی گردیده است که شامل ۲۱ طبقه بصورت ۱ طبقه زیرزمین به مساحت ۲۷۲۴ متر مربع ،طبقه همكف داراي مساحت ۱۳۶۲ متر مربع . طبقه اول ۱۳۶۲ مترمربع ، طبقه دوم الی هجدهم هر کدام ۷۸۰  مترمربع مي باشد .

هتل دارای اسکلت فلزی بوده ودارای ۲ رستوران و۱ کافی شاپ، اتاق مخصوص پزشک، خشکشوئی، استخردرطبقه اول و ۲۲ اتاق درهرطبقه میباشد ودرمجموع ۳۹۶ اتاق دارا میباشد. سرفصلهای اصلی طرح توجیهی مذکور به شرح زیر است :

  • معرفی سرمایه گذار طرح
  • خلاصه مدیریتی مفاهیم گردشگری و هتلداری و جزیره کیش
  • مشخصات کلی طرح
  • برآورد هزینه های طرح
  • برآورد درآمدهای طرح
  • خلاصه آنالیز اقتصادی 
  • خروجی های نرم افزار کامفار

جهت حفظ اسرار مشتری از ارایه اطلاعات دقیق هزینه ای و درآمدی و فنی طرح معذوریم. اما خلاصه تحلیلهای مالی بدست آمده بصورت زیر بوده است:

طرح توجیهی هتل کرانه کیش

با توجه به نتایج نرم افزار کامفار خلاصه تحلیل به صورت زیر بوده است:

  • ارزش فعلی طرح برابر(NPV) در بازه ۱۲ سال(۲.۵ سال ساخت و ۱۰ سال بهره برداری)حدود ۹۹ میلیارد تومان مثبت است.
  • نرخ بازده داخلی طرح۴۶٪IRR  درصد می باشد.
  • دوره بازگشت سرمایه، ۲.۵ سال پس از شروع بهره برداری یعنی ۵ سال از امروز

با توجه به نتایج بدست آمده نرخ بازده داخلی 46% این طرح کاملا توجیه پذیر بوده است. از جنبه مقایسه‌ای باید خاطرنشان ساخت که امروزه در ایران کسب و کارهای سود ده معمولا بین ۳۰ الی ۴۵% نرخ بازده داخلی دارند که با توجه به نوع کسب و کار این اعداد متغیر خواهد بود. لذا با توجه به ارزش فعلی ۴۶% مسلما این طرح از توجیه بالایی برخوردار بوده است.

همچنین دوره بازگشت سرمایه حدودا ۳ ساله بعد از بهره برداری دوره ای بسیار خوب و معقول می‌باشد. البته باید این نکته مهم را در نظر گرفت که بقا این هتل و درآمدزایی آتی آن کاملا وابسته به میزان برندسازی و ارائه خدمات خوب و مناسب در طول زمان می‌باشد. لذا نباید صرفا توجیه پذیری مبنی قرار گیرد و کلیه موارد مربوطه در این زمینه باید لحاظ گشته و همواره کیفیت ارایه خدمات مبنی کار قرار گیرد.

نکته بسیار مهم در این میان این است که IRR و دوره بازگشت سرمایه بدست آمده برای کل طرح است و چنان چه این محاسبات برای شریک طرح(احتمالا بانک) محاسبه شود، کلیه شاخصها وضعیت به مراتب بهتری خواهند داشت چرا که این نسبتها وابسته به میزان سرمایه ورودی و نیز زمان سرمایه‌گذاری است لذا شریک که قرار است سهم خود را در بازه‌های مشخص از امروز به بعد باید بیاورد، مسلما از دید وی شاخصهای بهتری وجود خواهد داشت که جداگانه باید محاسبه شود.