مشارکت کارمندان و بررسی عملکرد آن ها

مشارکت کارمندان، یک رویکرد مفید است و کارمندان را تشویق می کند تا به اهداف و ارزش های شرکت متعهد شوند تا از طریق آن به موفقیت شرکت کمک کنند.
سه عنصر، نگرش، رفتار و نتایج با هم در تعامل هستند و یکدیگر را تقویت می کنند. سازمان هایی که دارای ارزش های قوی و معتبر هستند، به وعده ها و تعهدات دو طرفه بین کارفرمایان و کارمندان توجه می کنند. مشارکت کارمندان، قابل سنجش و با عملکرد آن ها مرتبط است.
مهمتر از همه این است که کارفرمایان می توانند بر روی سطح تعامل افراد با قدردانی، تعاملات سالم، طوفان مغزی، بحث های گروهی و غیره تاثیر زیادی داشته باشند. به این ترتیب تعامل و مشارکت کارمندان برای موفقیت کسب و کار بسیار ضروری است.

مشارکت کارمندان

قوانین مشارکت کارمندان

منابع انسانی مسئول پیروی از قوانین در زمینه تعامل کارمندان است. قوانین زیر باید برای تعامل کارمندان در یک سازمان رعایت شود.

بیش ازاندازه نظر ندهید

بر اساس آنچه دیگران می گویند، مردم را قضاوت نکنید. در عوض، افراد را از نظر توانایی و عملکرد خود قضاوت کنید.

هدف شرکت را کشف کنید

هدف شرکت را شناسایی کنید، اهداف جدید شرکت را تا جایی که می توانید تعیین کنید.

فقط کارهایی که می توانید انجام دهید

سعی نکنید تمام کارها را همزمان انجام دهید، توانایی خود را بررسی کنید و بر اساس پتانسیل خود کار انجام دهید.

نگران تعامل و مشارکت نباشید

نگران میزان مشارکت خود در گروه نباشید، سعی کنید توانایی خود را نشان دهید، کارمندانی که بهتر کار می کنند، ارزشمندترند. اگر کارمندان نتوانند با رئیس خود بنشینند و در مورد مسائل صحبت کنند، در طولانی مدت برای شرکت زیان آور می باشد .

عملکرد کارمندان

اگر برای کارمندان خود ارزش قائل شوید کسب و کار شما به خوبی پیشرفت خواهد کرد و عملکرد شما بهبود می یابد. همچنین این امر نه تنها به کسب و کار شما کمک می کند تا اهداف خود را برآورده سازید، بلکه می تواند کارمندان را نیز به چالش بکشد تا نسبت به سازمان وفادارتر باشند.
کارفرمایان ممکن است بخواهند به افرادی که پتانسیل پیشرفت ندارند به اندازه افرادی که در کار خود می درخشند کمک کنند. بنابراین، با در نظر گرفتن پاداش و افزایش حقوق یک کارمند خوب می توان درهزینه های استخدام فرد جایگزین صرفه جویی کرد.

بررسی عملکرد کارمندان

یکی از ابزارهای مشهور برای توسعه عملکرد کارمندان، بررسی عملکرد سالانه آنها است. شرکت ها معمولا از یک فرمت ثابت برای ارزیابی عملکرد کارمندان استفاده نمی کنند.

عملکرد کارمندان

به طور معمول، یک کارمند در فرم ارزیابی عملکرد به سوالات در مورد مهارت ها، توانایی ها و شایستگی هایش پاسخ می دهد، همچنین مدیر آن کارمند نیز به آن سوالات پاسخ می دهد و سپس آن ها یکدیگر را ملاقات می کنند تا در مورد کار خود با یکدیگر صحبت کنند.

  • مباحث ارزیابی باید مواردی باشد که انتظار می رود توسط کارمندان تکمیل شود.
  • زمینه های عملکرد باید مورد بحث قرار گیرد.
  • ابزار مورد نیاز یک کارمند بررسی شود و در اختیار او قرار گیرد.
  • ارزیابی باید بر اساس آنچه توسط کارمند انجام نشده صورت گیرد.

بررسی عملکرد بر افزایش حقوق و دستمزد تاثیر زیادی می گذارد و پاداش ها اغلب بر اساس نتایج ارزیابی تعیین می شود. کارمندان باید به طور مداوم از طرف رئیس خود برای کار انجام شده تشویق شوند.

مربی گری

یکی از راه های بهبود عملکرد کارمندان مربی گری است. مربی گری می تواند به عنوان یک فرایند تعاملی تعریف شود که به مدیر و کارمند کمک می کند یک برنامه عملکرد متمرکز ایجاد کند.

مربیگری

در طول یک روز کاری معمول، مربی سوالاتی را مطرح می کند و به کارمند گوش می دهد. می توان گفت که مربی گری رشد و توسعه را برجسته می کند. مربی به کارمندان متوسط کمک می کند تا پتانسیل خود را بشناسند و علت اینکه پیشرفت زیادی ندارند را بیابند، همچنین یک برنامه برای تقویت نقاط قوت آنها می دهد.

تقویت روحیه ضعیف کارمندان

برخی از کارمندان از فقدان روحیه یا روحیه پایین رنج می برند. رهبران می توانند به افراد ناراضی و ضعیف که روحیه کمتری نسبت به رعایت نظم و انضباط، رضایت و تمایل به انجام وظایف خود بدون تهدید از دست رفتن شغل دارند، کمک کنند.
رهبران می توانند روحیه کارمندان را با برگزاری جلسات تعاملی، دعوت کردن آن ها به بحث های گروهی افزایش دهند. همچنین آن ها می توانند چگونگی تعیین پاداش کارمندان را از طریق مدل سازی بهبود دهند.
رفتار رهبر به دیگران کمک می کند تا اهمیت کارشان را ببینند، به ویژه اگر رهبران خود را بخشی از تیم  کارمندان برای رسیدن به اهداف شرکت بداند.
رهبر همچنین باید احساس "ما" را با کارمندان ایجاد کند تا احساس وفاداری و وابستگی نسبت به شرکت ایجاد کنند و به اهداف شرکت و حل اختلافات کمک کنند.

نظرات کاربران

نظر خودتان را بنویسید