بازاریابی و برندینگ

مفهوم بازاریابی یکی از مواردی است که خیلی‌ وقت ها درک درستی از آن نمی‌شود. در اصل بازارسنجی و مطالعات بازار جزو اولین مراحل کسب و کار است. این نکته بسیار مهمی است که امروزه خیلی‌ها در محیط کسب و کاربه آن توجه لازم را ندارند. قبل از شروع کار این بازار است که به ما می‌گوید چه محصولی را تولید کنیم، با چه ویژگی‌هایی، برای کدام دسته از مشتریان، در کدام منطقه، و با چه آرم و برند و...

خدمات مدیر سان در زمینه بازاریابی و بازارسنجی عبارت است از:

طراحی بهینه ترین برنامه های تبلیغاتی جهت توسعه برند و افزایش حجم فروش نیازمند تسلط بر دانش تبلیغات و اثرگذاری بر رفتار مشتریان است که گروه مدیرسان با بهره مندی از همکاری مشاوران مجرب در این زمینه آماده طراحی برنامه ها و کمپین های تبلیغاتی شما است.

اطلاعات بیشتر

پس از تعیین استراتژی های کلان مهمترین انتخاب هر سازمانی تعیین استراتژی های بازاریابی است که انتخاب بهینه آن ها ضامن فروش و توسعه بازار خواهد بود. مطالعه و طراحی و تدوین طرح بازاریابی خود را به مشاوران مجرب مدیرسان بسپارید.

اطلاعات بیشتر

به طور خلاصه بازارسنجی رویدادی است که برای یک کسب و کار جدید یکبار اتفاق می‌افتد یعنی یکبار مطالعه می‌کنیم که چه محصولی را برای چه بازاری تولید کنیم. اما بازاریابی یک فرایند دائمی برای فروش محصول مربوطه است. در این سایت این دو قسمت در دو بخش جداگانه ارائه شده اند: بخش بازارسنجی در حوزه اولیه کسب و کار"حوزه بازارسنجی و کارآفرینی" و بخش دوم در این قسمت ارائه می‌گردد. چرا که با اعتماد به هوش شما مشتریان عزیز این سایت، زمان استفاده از تکنیک‌های مربوط به هر کدام از این دو حوزه را به خود شما واگذار می‌کنیم. فقط توضیح مختصری ارائه می‌شود که: اگر در آغاز کسب و کار هستید باید هم مطالعات بازار(یعنی بازارسنجی) و هم مباحث اصلی بازاریابی که در اینجا مطرح شده (یعنی بخش‌بندی بازارSTP و آمیخته بازاریابی4P) را قبل از هر کاری انجام دهید. اما اگر در حال ارائه خدمات یا تولید محصول هستید، باید جهت بهینه‌سازی محصولات یا ارائه محصولات جدید از این تکنیک‌ها به طور دائمی استفاده کنید. پس از بازاریابی نوبت به فروش می‌رسد که تکنیک ها و مطالب آن در زیر آمده است. اما در کل این مراحل، تفکر برند سازی و مدیریت برند را باید در نظر داشته و تاثیر آن را در تمام مراحل کسب و کار از طراحی، بسته‌بندی، توزیع و خدمات پس از فروش ببینیم. همچنین باید با اخذ بازخورد دائمی از مشتریان برنامه های بازاریابی و فروش را بهینه کرد. این اقدام در مدیریت ارتباط با مشتریان(CRM) اتفاق می‌افتد. شکل زیر یک مدل مفهومی از چگونگی ارتباط بخش‌های این حوزه با هم را نشان می‌دهد:

 بازاریابی و برندینگ

مدیریت بازاریابی

در بخشهای قبلی بازارسنجی را مرور کردیم شاید این سوال پیش آید که تفاوت آن با بازاریابی چیست. در این بخش باید تلاش گردد اطلاعاتی کسب گردد که بتوان توسط آنها برنامه اجرایی سازمان را ترسیم نمود. این برنامه با توجه به مقتضیات بازار تغییر خواهد کرد. در واقع اطلاعات مورد نیاز باید دارای جزئیات زیادی بوده تا بتواند جوانب گوناگون بازار را مورد بررسی قرار دهد. ضمن اینکه این فرآیند مقطعی نبوده و باید بطور مداوم انجام گیرد تا هر زمان که سازمان لازم دانست تغییرات لازم را ایجاد نماید. از سوی دیگر در بازاریابی به جای تمرکز بر محیط بیرونی بیشتر رویکرد درون سازمانی وجود دارد. یعنی بررسی عوامل قابل کنترل توسط سازمان است که مورد بحث و بررسی قرار می گیرد.

در این بخش باید پس از گردآوری اطلاعات زمان حال، از هر طریقی آنها را تحلیل نمود و تصمیمات مربوط به کسب و کار را درغالب فروش و توزیع اتخاذ نمود.

بازاریابی اینترنتی

توسط

بازاریابی اینترنتی

بازاریابی اینترنتی، دیجیتال مارکتینگ و یا بازاریابی دیجیتال اصطلاحی است که برای بازاریابی محصولات یا خدمات بگونه ای هدفمندو با استفاده از فن آوری های دیجیتالی برا ...

توسط

بازاریابی محتوا

بازاریابی محتوا، یعنی ، ایجاد و توزیع محتوایی که مورد نظر مخاطبان است و آنها را جذب و تشویق می کند تا اقداماتی را که برای کسب و کار سود آور است را انجام دهند.

تبلیغات

توسط

تبلیغات چیست؟

تبلیغات یک تکنیک کارآمد و موثر برای ترویج کالا، خدمات است. در حقیقت روشی از ارتباطات غیر شخصی است که در آن اطلاعات کسب‌ و کار برای مشتریان بالقوه در دسترس قرار می ...

مدیریت فروش

در این بخش ابتدا با فرایند برنامه ریزی فروش از جمله ساختار مناسب برای تیم فروش و اصول مربوطه آشنا می شوید. سپس کلیات اصول و فنون مذاکره که بخش مهمی از اجرای فروش است را فراگرفته و در مرحله بعد با شاخصهای ارزیابی فروش آشنا می شویم.

مدیریت برند