طراحی کسب و کار

طراحی و برنامه ریزی یک کسب و کار یا استارت اپ موفق نیازمند تدوین چشم انداز، مطالعه بازار، طراحی مدل کسب و کار ( طراحی نوع خدمات و چگونگی کسب درآمد) و تدوین استراتژیهای مناسب ( انتخاب چگونگی دستیابی به اهداف) می باشد. خدمات گروه مشاوران مدیرسان در این زمینه اعم از مشاوره و طراحی و تدوین یااستقرار و راهبری یا آموزش به شرح زیر است:

انجام مطالعات امکانسنجی و تهیه طرح های توجیهی اولین و مهمترین مرحله هر کسب و کاری است که ضامن انتخاب بهینه توجیه پذیری فنی و اقتصادی یک پروژه است. مدیرسان شما را در تهیه یک طرح توجیهی مناسب یاری می رساند تا از خطر شروع یک کسب و کار غیر اقتصادی دوری کنید.

اطلاعات بیشتر

انجام مطالعات بازار و طرح های بازاریابی اعم از بررسی و تحلیل رقبا- برآورد حجم مشتریان- پیش بینی فروش و روند صنعت جهت کاهش ریسک های منفی و افزایش موفقیت کسب و کارها بسیار حیاتی است. مدیرسان با تجربه ای طولانی در این زمینه آماده ارایه خدمات به شما است.

اطلاعات بیشتر

بسیاری از مشکلات شرکتها به دلیل عدم بررسی دقیق همه جوانب کار و یا عدم برقراری ارتباط مشخص مابین بخش های مختلف کار از ارتباط با مشتریان تا تامین کنندگان می باشد. طراحی بوم کسب و کار به معنی طراحی دقیق کلیه اجزا و فرایندهای کاری یک کسب و کار است که در این راه خدمات مدیرسان یاری رسان شما خواهد بود.

تعیین و تدوین چشم انداز و ارزشهای سازمانی بهمراه تعیین مسیر و چگونگی دست یابی به آن از مهمترین اقدامات هر سازمانی است که به معنی تدوین کار راهه و مسیر بلند مدت کسب و کار است. مدیرسان همراه شما در این راه است تا با انتخابهای بهینه ریسک شکست خود را کاهش دهید.

اطلاعات بیشتر

زمان بندی کامل و دقیق کلیه کارها بهمراه تعیین و تدوین بودجه مناسب و کنترل آن ضامن موفقیت یک کسب و کار نو یا استارت آپ خواهد بود. مدیرسان با همیاری تیمی مجرب و حرفه ای آماده برنامه ریزی راه اندازی و کنترل استارت آپ های شما است.

اطلاعات بیشتر

 

مطالب این حوزه هر کدام از موارد فوق را با جزییات شرح داده و شما را در راستای طراحی و برنامه ریزی کلان یک استارت آپ موفق یاری می رساند. در ادامه با مفاهیم کارآفرینی،  طرح ریزی و مدیریت استراتژیک و بازارسنجی و تکینکهای تصمیم گیری بیشتر آشنا میشوید:

کارآفرینی

یكي از مؤلفه‌هاي مهم و اصلي كشورهاي در حال توسعه و بطور خاص كشور ما حركت از اقتصاد مبتني بر منابع زيرزميني به سمت اقتصاد دانش بنيان، با مؤلفه كارآفريني و كارآفرينان است. معمولاً منشاء تحولات بزرگ در توسعه اقتصاد دانش بنيان، توسعه كارآفريني و وجود افراد خلاق، نوآور و مبتكر در عرصه اقتصادي كشورهاست. کارآفريني، تشخيص، ارزيابي و پيگيري فرصت در زمينـه‌هـاي متنـوع و مختلـف است. امروزه کارآفرینی به عنوان یک حوزه مستقل دانشی در دنیا مطرح شده است و باور عام این است که کارآفرینی قابل آموزش دادن است و ویژگی‌های شخصیتی مربوطه قابل تقویت کردن و ارتقا است. در این حوزه دانشی مدیریت، خلاقیت و ایده پردازی خلاقانه و سپس ارزیابی و تدوین طرح یا ایده مطرح شده به عنوان "طرح توجیهی" آموزش داده می‌شود.

 

توسط

مفاهیم کارآفرینی

کارآفرینی، ایده ای نو و خلاق که به همراه سرمایه منجر به ارائه محصول جدید در بازار می شود می باشد. در خیلی از موارد، به خاطر نزدیکی و وجود تشابهات بین واژه های کار ...

توسط

استارتاپ

استارت‌ آپ یا شرکت نوپا معمولا به یک کسب و کاری اطلاق می شود که به تازگی و با استفاده از راه حل های نوآورانه روشی نوین را برای حل یک نیاز بازار ارایه داده است. وی ...

توسط

تدوین طرح توجیهی

توصیف نحوه تهیه و تدوین طرح کسب و کار- تهیه طرح توجیهی- و امکان سنجی طرح‌ها با مثالهای کاربردی، همچنین راهنمای تهیه یک طرح کسب و کار- تدوین طرح توجیهی- ویژه صنعت ...

بازارسنجی

در راه اندازی کسب و کار آنچه می تواند ما را به موفقیت نزدیکتر نماید کسب اطلاعات لازم از فعالیتهای محیطی کسب و کار مربوطه است. یکی از این دسته اطلاعات مورد نیاز، اطلاعات بازار است. در واقع اطلاعات بازار با دسته بندی های مختلف می تواند ما را در تصمیم گیری مناسب رهنمون نماید.

 این اطلاعات در این مرحله که ما هنوز به بازار وورد نکرده ایم (بازارسنجی) با اطلاعاتی که ما در حین کسب و کار نیاز داریم (بازاریابی) متفاوت است.

البته نه تنها در ساختار اطلاعات مورد نیاز بلکه در تداوم و توالی اطلاعات نیز با یکدیگر تفاوتهایی وجود دارد. در این مرحله هدف عمده روشن تر شدن وضعیت ظرفیت بازار و ساختار کسب و کار است. در حالی که در مرحله انجام کسب و کار هدف اطلاعات و سیستم تجزیه و تحلیل بر مبنی تصحیح تصمیمات و رویه های فروش است.

از اینرو در مرحله آغازین کسب و کار مطالعه مورد نیاز را بازارسنجی می نامیم چرا که در این مرحله صرفا ارزیابی پتانسیل بازار و شناخت ساختار بازار انجام می شود.  

یعنی احتمالا فقط یکبار و در مرحله اولیه تصمیم گیری راه اندازی کسب و کار از بازارسنجی استفاده می‌کنیم در صورتیکه بازاریابی فرایندی است که دائما باید اتفاق بیافتد.

طرح ریزی و مدیریت استراتژیک

مفهوم برنامه‌ریزی و مدیریت استراتژیک از کجا آمده است؟ تاریخچه شکل گیری مباحث مختل آن چیست؟ مفاهیم اصلی و پایه‌ای این حوزه چه هستند؟ متفکرین و تاثیرگذارن اصلی این حوزه چه کسانی هستند؟ باکس های زیر به پاسخ این سوالات می‌پردازند.

 

تصمیم‌گیری و تکنیک‌های آن