زمان بندی نیروی انسانی در مدیریت تولید

توصیف کلی

زمان‌بندی نیروی انسانی به معنای تخصیص یک الگوی کار (شیفت_روز) با توجه به خواسته‌ها و نیازهای سیستم و خوا‌سته‌ها و نیازهای نیروی کار با هدف حداقل هزینه و حداکثر سازی رضایت نیروی کار و یا حداکثرسازی تامین نیازهای سیستم است.

جهت درک بهتر مثال زیر را در نظر بگیرید:

فرض کنید یک دانشگاه می‌خواهد برنامه‌ریزی کلاس های خود را برای ترم جدید انجام دهد. برای ترم جدید یه تعداد استاد در اختیار هست که هر کدام از آن ها یک یا چند درس مشخص را تدریس می‌کنند و همچنین فقط در روزهای مشخصی از هفته وقت دارند تا بتوان کلاسی برایشان تخصیص داد. از طرفی سقف تعداد افراد متقاضی برای هر کلاس و هر استاد هم متفاوت است. در ضمن تعداد و فضای کلاس‌ها هم محدود است.

 به نظر شما چطور می‌ توان کلاس ها را در ساعات مختلف هفته به درس‌ها و استادهای مختلف تخصیص داد و همینطور دانشجویان متقاضی کلاس‌ها را به کدام کلاس‌ها و ساعات تخصیص داد تا هم تداخل کلاسی نداشته باشیم و هم حداکثر رضایت استادها را جلب کنیم و هم حداکثر رضایت دانشجویان را ؟ مسلما که مساله پیچیده‌ای است. فعلا با چگونگی حل مسئله کاری نداریم فقط این یک مثال از مساله زمان‌بندی و تخصیص نیروی انسانی بود.

برخی از مثال های دیگر شامل موارد زیر است:

این خدمات را از مشاوان مدیرسان بخواهید:

انجام مطالعات امکانسنجی و تهیه طرح های توجیهی اولین و مهمترین مرحله هر کسب و کاری است که ضامن انتخاب بهینه توجیه پذیری فنی و اقتصادی یک پروژه است. مدیرسان شما را در تهیه یک طرح توجیهی مناسب یاری می رساند تا از خطر شروع یک کسب و کار غیر اقتصادی دوری کنید.

اطلاعات بیشتر

انجام مطالعات بازار و طرح های بازاریابی اعم از بررسی و تحلیل رقبا- برآورد حجم مشتریان- پیش بینی فروش و روند صنعت جهت کاهش ریسک های منفی و افزایش موفقیت کسب و کارها بسیار حیاتی است. مدیرسان با تجربه ای طولانی در این زمینه آماده ارایه خدمات به شما است.

اطلاعات بیشتر

_ تخصیص بهینه شیفت‌های پروازی مختلف به خدمه پرواز در یک خط هواپیمایی

_ تخصیص بهینه پرسنل به شیفت‌های کاری مختلف در یک کارخانه یا شرکت خدماتی

_ تخصیص بهینه منطقه‌های پستی به پستچی‌ها

سیستم های اطلاعاتی

تجزیه و تحلیل سیستم ها

برنامه ریزی و کنترل تولید

مدیریت کیفیت و بهره وری

مدیریت عمومی و منابع انسانی

سایر مطالب مرتبط از بلاگ
سیستم مدیریت روابط با تامین کنندگان مدیرسان
مدیریت ارتباط با تامین کنندگان، سازمان های امروزی را در افزایش هماهنگی در زنجیره تامین خود، کاهش هزینه های تامین و افزایش بهره وری و رقابت پذیری کمک می کند.
1396/12/17
انواع سیستم های اطلاعاتی از سیستم های MIS تا سیستم های BI
سیستم های اطلاعاتی با اهداف مختلفی توسعه داده می شوند که ا زمیان آنها سیستم های MIS، CRM، ERP، و BIS از اهمیت بیشتری برخوردار هستند.
1396/12/14
معرفی SAP ERP و امکانات آن
SAP به عنوان بهترین سیستم مدیریت منابع سازمانی یکپارچه شناخته شده و بر اساس رتبه بندی برترین شرکت های دنیا، این شرکت به عنوان سومین شرکت تولید کننده نرم افزار در جهان می باشد.
1396/11/23
توصیف کلی مدیریت منابع انسانی
معرفی فرایند کلی جذب و توسعه و سرمایه های انسانی سازمان
1396/11/15
خلاصه کتاب مدیریت نگرش
خلاصه کتاب مدیریت نگرش
1394/5/10
خلاصه کتاب کلیدهای طلایی مدیریت منابع انسانی
خلاصه کتاب کلیدهای طلایی مدیریت منابع انسانی
1394/5/10
خلاصه کتاب رقص تغییر
خلاصه کتاب رقص تغییر
1394/5/10
خلاصه کتاب "چگونه چون یک مدیر عالی بیندیشیم"
خلاصه کتاب "چگونه چون یک مدیر عالی بیندیشیم"
1394/5/10
خلاصه کتاب تحول
خلاصه کتاب تحول
1394/5/10
خلاصه کتاب پنجمین فرمان
خلاصه کتاب پنجمین فرمان
1394/5/10

نظرات کاربران

نظر خودتان را بنویسید