استراتژی های قیمت گذاری در بازاریابی بین المللی

 

 

با توجه به شرایط بازار، عنصری که باید در بازاریابی مورد توجه قرار گیرد قیمت گذاری مناسب و کمتر می باشد. شرکت های بازاریابی باید هدف خود را بر روی تولید محصولات با قیمت مناسب متمرکز کنند. بحث این است که تاجر قبل از متوسل شدن به حداقل کردن قیمت، باید کالا، مکان یا تبلیغات را نیز به نوعی تغییر دهد. به هر حال، قیمت یک محصول انعطاف پذیر است که در بازارخواهیم دید.

نفوذ قیمت گذاری مناسب

نرخی که بر روی کالاها و خدمات گذاشته می شود برای به دست آوردن سهم بازار مصنوعی بسیار کم است. ولی پس از دستیابی به بازار با قیمت پایین، قیمت خدمات افزایش می یابد. این استراتژی برای اولین بار توسط فرانس تلکام و اسکی تیوی استفاده شد. شرکت ها باید فرصت نگه داشتن مشتریان را بدست آورند، استراتژی آنها بدین صورت بود که تلفن های رایگان یا ماهواره های خود را با حداقل قیمت ارائه می دهند. ولی خدمات خود را همه ی زمینه ها افزایش می دهند که این خود باعث افزایش قیمت خدمات آنها می شود.

پس از گرفتن تعداد زیادی از مشترکان، نرخ ها به تدریج بالا می روند. به عنوان مثال، تاتا اسکای یا هر شرکت کابلی یا ماهواره ای، هنگامی که فیلم برتر وجود دارد یا میزان رویدادهای ورزشی در بالاترین حد خود قرار دارند. قیمت های خود را افزایش می دهند. بنابراین، آنها استراتژی خود را از استراتژی نفوذ به استراتژی قیمت گذاری تغییر می دهند.

 

قیمت گذاری اقتصادی

در اینجا نرخ بازاریابی و تبلیغات یک محصول تا حد ممکن پایین نگه داشته می شود. سوپر مارکت ها اغلب دارای مارک ها با قیمت های اقتصادی هستند. مثل مارک قیمت مناسب یک سوپ، اسپاگتی، بیسکویت و غیره...

خطوط هوایی در بعضی مواقع به دلیل بودجه کم در ابتدا بلیط با قیمت معمول خود به فروش می رساند و پس از آن نرخ کمتری را برای پر کردن هواپیما به مشتری ارائه می دهند. چند صندلی اول تقریباً با نرخ بسیار پایین تبلیغ می شوند و اکثر آنها صندلی های اقتصادی هستند. در پرواز بیشترین نرخ برای چند صندلی آخر در استراتژی قیمت گذاری برتر فروخته می شود. در زمان رکود اقتصادی، قیمت گذاری اقتصادی خرید بیشتری را ثبت می کند.

 

قیمت پایین یا کف قیمت

مزیت قابل توجه در رقابت بازار ارائه اجناس با قیمت پایین می باشد. با این حال، این مزیت در بعضی مواقع پایدار و معقول نیست. تولید کنندگان تلفن های هوشمند از یک استراتژی با قیمت پایین استفاده کردند. هنگامی که تولید کنندگان دیگر به بازار نفوذ کردند و تلفن های هوشمند با قیمت های پایین تر تولید شدند، دیگر رویکردهای بازاریابی و رویکردهای قیمت گذاری اجرا شدند. که این خود باعث تولید و راه اندازی محصولات جدید شد و بازار تلفن های هوشمند شهرت و نوآوری را بدست آورد.

 

بیشتر بخوانیم:

نظرات کاربران

نظر خودتان را بنویسید