بازاریابی بین المللی - برند سازی

 

برندسازی فرایندی است برای طراحی یک نام و تصویر مشخص برای یک مورد در ذهن مشتریان، که عمدتا از طریق تبلیغات انجام می شود. یک نام تجاری شامل یک نام، امضا، مارک، اصطلاح، نماد، طراحی یا مخلوط از این قطعات است که برای تعیین یک کالا، خانواده کالاها یا کلیه محصولات یک شرکت استفاده می شود. برندسازی یک جنبه اساسی یا عنصر فرآیند برنامه ریزی محصول است و ثابت می کند ابزاری بسیار اساسی و قدرتمند برای بازاریابی و فروش محصولات است.

 

 

ادغام مؤلفه های زیر نماد یا نام شرکت را تشکیل می دهد:

 

نام تجاری: برای برجسته کردن یک محصول یا خدمات می تواند یک کلمه واحد، ترکیبی از کلمات، نامه ها یا رقم ها باشد. به عنوان مثال، پپسی، باگیت و غیره.

 

نام تجارت: یک شرکت یا بخشی از یک شرکت خاص، که از طریق نام تجاری یک شرکت تبلیغ می کند. به عنوان مثال، دل، نایک، گوگل و بسیاری موارد دیگر.

 

مارک یا برند: برند یک نماد مشخص از رنگ آمیزی، حروف، یا سایر مؤلفه های طراحی است. بیشتر،به صورت یک شکل قابل تشخیص است و لازم به تلفظ املایی نیست. به عنوان مثال، سیب علامت شرکت اپل است یا علامت کوکاکولا، نایک و...

 

علامت تجاری:  این علامت یک کلمه، نام، نامه، رقم، نماد یا ادغام این اجزا است. علامت تجاری از نظر قانونی تضمین شده و متعلق به دولت است. به عنوان مثال، NBC  صاحب طاووس رنگارنگ به عنوان نشان تجاری یا طاقهای طلایی مک دونالد است. هیچ شرکت دیگری نمی تواند از این نمادها استفاده کند.

 

شخصیت های تجاری: این شخصیت ها شامل حیوانات، افراد، شخصیت های متحرک، کارتون ها، اشیاء هستند که برای تبلیغ یک محصول یا خدمات استفاده می شوند، که مربوط به آن محصول یا خدمات است. به عنوان مثال، پلنگ که نماد پوما است و یا شیر که نماد و علامت ماشین پژوه می باشد.

 

 

بیشتر بخوانیم:

نظرات کاربران

نظر خودتان را بنویسید