بازاریابی بین المللی - انتخاب بازار

 

پس از گرفتن تصمیم برای گسترش مشاغل داخلی، بررسی و تحلیل اولیه بازار آغاز می شود. اولین سؤالی که باید به آن پاسخ داده شود این است که چگونه بازار یا بازارهایی را برای شروع معاملات انتخاب کنید و تلاشهای بازاریابی کارآفرینان در کجا باید متمرکز شود.

انتخاب صحیح بازارها پس از بررسی کامل بستر مورد نیاز برای صادرات محصول و خدمات، خود یکی از مهمترین جنبه های دستیابی به فرایند بین المللی سازی است.

به طور عمده در مورد شرکت های کوچک و متوسط، انتخاب درست بازار هدف یک تصمیم و یک ریسک بزرگ است. برای اینکه یک شرکت بتواند تجارت خود را در هر کشوری گسترش دهد، پیشنهاد می شود که بازار جهانی را به درستی تحلیل کند. انتخاب اولیه برای تجزیه و تحلیل بازار جهانی با کمک ضوابط زیر قابل انجام است:

 

 

  • محیط و تحلیل بازار

این یک گام اساسی برای درک نیروهای خارجی، محلی، ملی یا بین المللی است که ممکن است بر تجارت کوچک شما تأثیر بگذارد. این امر همچنین تمرکز را در کشورهای هدف تضمین می کند.

 

  • تجزیه و تحلیل رقابت

شناسایی رقبای اصلی و تحلیل شرایط آنها بسیار مهم است. چگونگی رشد اقتصادی رقبا طی چند سال گذشته نیز باید مورد تحلیل قرار گیرد. ساختار قیمت محصولات آنها، شبکه های آنها، بلوغ بازار، موقعیت مالی، برنامه ها و استراتژی های توسعه و پتانسیل توسعه نیز باید مورد تجزیه و تحلیل قرار گیرد.

 

  • کانال های توزیع

یک کارآفرین باید اطلاعات کاملی در رابطه با زنجیره تأمین محصول خود بدست آورد. از ابتدا تا انتها، از زمان تولید محصول تا زمان استفاده مصرف کننده باید اطلاعات کافی و کامل و شفافی از این فرایند در اختیار داشته باشد تا بتواند ریسک کار خود را کاهش دهد.

همچنین باید ساختار فروش محصول در کشور هدف مورد تجزیه و تحلیل قرار گیرد تا نوع توزیع که به بهترین وجه با مشخصات محصول یا خدمات شما و بازار سازگار است انتخاب شود.

 

  • تجزیه و تحلیل تقاضا

همانطور که گفته شد کارآفرین باید یک بررسی از تقاضای فعلی و بالقوه مربوط به محصول و خدمات موجود در بازارهای مبدا را انجام دهد. مشخصات آن و تکامل مورد انتظار آن، و همچنین جنبه های دیگر نیز باید مورد بررسی قرار گیرد.

از این داده ها باید استفاده شود تا اطمینان حاصل شود که روند کار موفقیت آمیز بوده است. و بازار یا بازارهای انتخاب شده برای راه اندازی محصولات و یا خدمات تجاری مناسب هستند.

 

بیشتر بخوانیم:

نظرات کاربران

نظر خودتان را بنویسید