چارچوب سیاست در بازاریابی بین المللی

 

چارچوب سیاست یک روش منطقی و کلی برای نشان دادن کلیات صادرات و واردات در بازاریابی بین المللی است و به کارکنان کمک می کند تا به راحتی مطالب مورد نیاز خود رادر این زمینه جستجو و درک کنند و همچنین در برنامه ریزی و توسعه سیاست های یک شرکت کمک می کند.

تغییراتی که در جهان رخ می دهد تأثیر عمده ای بر بازار جهانی و اقتصاد بسیاری از کشورهای جهان دارد. با پیشرفت و پیاده سازی فناوری، رقابت گسترده ای میان شرکتهای تجاری به وجود می آید.

 

سیاست اگزیم هند

تصمیم متفاوتی که در رابطه با سیاست دولت در تجارت خارجی اتخاذ می شود به عنوان سیاست اگزیم هند شناخته می شود که دقیقاً سیاست ها و رویه های مربوط به ارتقاء صادرات که توسط دولت مرکزی اعلام می شود را نشان می دهد. سیاست اگزیم، سیاست تجارت خارجی نامیده می شود. این امر بر بهبود پتانسیل صادرات، توسعه عملکرد صادرات و ایجاد انگیزه در تجارت خارجی متمرکز است.

 

اهداف اصلی سیاست اگزیم به شرح زیر است:

 • تقویت رشد اقتصادی از طریق دسترسی آسان به مواد اولیه مهم، واسطه ها و سایر موارد مورد نیاز برای تولید.
 • برای کارآمدتر کردن کشاورزی، صنعت و خدمات هند و در نتیجه توسعه رقابت بین آنها.
 • برای ایجاد فرصتهای شغلی جدید.
 • برای تهیه محصولات با کیفیت و با قیمت مناسب.

 

اهداف اصلی سیاست صادرات به شرح زیر است:

 • رونق اقتصادی با افزایش فرصت های اقتصادی و تبدیل آن به یک اقتصاد جهانی و همچنین ایجاد کانال ها و کسب سود جهانی از اصلی ترین اهداف سیاست صادرات می باشد.
 • همچنین برای تقویت رشد اقتصادی از طریق دسترسی به مواد اولیه مهم، واسطه ها و سایر موارد مورد نیاز برای تولید.
 • برای ایجاد اصلاحات فن آوری و ایجاد کارآیی در کشاورزی، صنایع و خدمات هند از این طریق و توسعه رقابت بین آنها.
 • برای ایجاد فرصتهای شغلی جدید.
 • ارائه محصولات با کیفیت با قیمت مناسب.

 

اهداف اصلی سیاست واردات به شرح زیر است :

 • برای تقویت رشد اقتصادی از طریق تسهیل دسترسی به مواد اولیه مهم، واسطه ها و سایر موارد مورد نیاز برای تولید.
 • ایجاد اصلاحات فن آوری و کارآمدتر در کشاورزی، صنایع و خدمات هند و ایجاد رقابت در ضمن ایجاد فرصتهای شغلی جدید.
 • تأمین محصولات و خدمات با کیفیت خوب با نرخ رقابتی در سطح جهانی و در عین حال ایجاد یک زمین بازی برای تولید کنندگان داخلی.
 • سیاست اگزیم نقش بسیار اساسی در واردات و صادرات کالاها از و به هند دارد. این طرح برای سهولت معاملات و بهبود شرایط اقتصادی هند طراحی شده است.

 

مستندات صادرات و واردات

اسناد صادرات و واردات بخش مهمی از کلیه معاملات تجاری بین المللی را تشکیل می دهد. این اسناد شامل پرونده های مربوط به هزینه ها و حسابداری، بانک ها و ابزار حسابداری برای واریز وجه به واردکنندگان و صادرکنندگان کمک می کند.

 

سفارش خرید :

معاملات بین المللی به سفارش خرید مشتری متکی است. در اصل آنها یک مشتری بزرگ تجاری را درگیر می کنند، کالای خرید شکل اصلی توافق نامه است و اولین پیشنهاد را تشکیل می دهد.

 

فاکتور تجاری:

این فاکتور شامل تمام داده های مربوط به فروش بین المللی است. محصول یا مقدار یا هزینه یا شرایط تحویل و پرداخت و همچنین مالیات درج شده نیز وارد فاکتور می شوند.

 

لیست بسته بندی :

این لیست یک نسخه مفصل از فاکتورهای تجاری است اما اطلاعات مربوط به هزینه ها را شامل نمی شود. این لیست شامل شماره فاکتور، ظرفیت، تعداد بسته ها، علائم حمل و نقل است و یک نسخه از لیست بسته بندی با خود مرسوله ارسال می شود.

 

اعتبار نامه برگشت ناپذیر L / C -:

در صورت مشخص شدن سوابق مبنی بر تحویل محصولات با کیفیت، این اعتبار نامه به صادر کننده پرداخت می شود. او باید اسناد مربوطه را برای اعتبار نامه ای که برای وی صادر می شود، تهیه کند. این اعتبار نامه پس از صادر شدن نمی تواند لغو شود.

 

سند CMR:

  این یک سند بین المللی است که توسط رانندگان، اپراتورها و فرستنده ها استفاده می شود. این سند فعالیتهایی را که در حمل کالا از طریق جاده به صورت جهانی انجام می شود، همانطور که در این توافق نامه ذکر شده است، نظارت می کند.

 

صورتحساب بار / B:

این سندی است که توسط نماینده یک حامل به یک حمل کننده داده می شود، که توسط نماینده یا صادرکننده امضا شده است. این سند شامل شرایط و ضوابطی است که در آن حمل و نقل انجام می شود و همچنین محصولات ارسال می شود.

به طور خلاصه، اسناد صادرات و واردات برای صدور مجوز برای یک بار است که تقریباً همه کشورهای علاقمند به شرکت در بازاریابی بین المللی هستند. در هند از شماره IEC به عنوان کد شناسایی منحصر به فرد برای مستندات واردات و صادرات استفاده می شود.

 

تولید ناخالص ملی

تولید ناخالص داخلی یکی از شاخص های اصلی است که برای اندازه گیری قدرت اقتصاد یک کشور استفاده می شود. این تولید نشان دهنده ارزش کل محصولات و خدمات (به دلار) تولید شده در بازه زمانی مشخص است و نمایانگر اندازه اقتصاد است. به طور کلی تولید ناخالص داخلی برای مقایسه اقتصاد سه ماهه یا سال جاری با اقتصاد سه ماهه یا سال قبل ارائه می شود. به عنوان مثال، اگر تولید ناخالص داخلی سالانه 6 درصد رشد داشته باشد، این بدان معنی است که اقتصاد نسبت به سالهای گذشته 6 درصد رشد کرده است.

 

بیشتر بدانیم :

 

نظرات کاربران

نظر خودتان را بنویسید