فلسفه مدل مدیریتی و خدمات آینه تعالی

فلسفه و رویکرد مدل مدیریتی آینه تعالی مبتنی بر تصویر زیر است که در آن تلاش می شود به افراد کمک شود که خود را ( ارزش ها ، علایق و توانمندیها ) شناخته و اعمال و رفتار و توانمندی های خود را منطبق بر ویژگی های شخصیتیشان کنند.

این بدان معنی است که فلسفه اصلی مدل مدیریتی آینه تعالی مبتنی بر این اصل است که متاسفانه امروزه اکثر مردم به دلایلی از جمله چشم و همچشمی، تاثیرپذیری از انسانهای موفق یا به ظاهر موفق، فشارهای محیط و اطراف و ... مسیر زندگی و کسب و کاری خود را انتخاب می نمایند. اما ما باور داریم که نباید از روی دست دیگران مسیر زندگی خود را تدوین نماییم بلکه باید به سختی حرکت کنیم و در مسیری قدم بگذاریم که متناسب با باورها و ارزش های عمیقمان بوده و عاشق آن باشیم چون این گونه است که سختی های مسیر را تحمل خواهیم کرد چراکه تنها راه تحمل سختی ها اشتیاق داشتن به مسیرمان است خصوصا وقتی این را در نظر بگیریم که هدف زندگی شادی است. پس اول باید خود را بشناسیم و بعد مسیر زندگیمان را چه از جنبه فردی یا ارتباطی یا کسب و کاری متناسب بر شناخت خود قرار دهیم و اگر توانمندی هم نیاز داریم آنها را بیاموزیم. بنابر این حتی آموزش دیدن هم باید منطبق بر ارزشهایمان باشد به عبارت دیگرامروزه آموزش ها هم باید اختصاصی هر فرد شود نه اینکه مثلا همه MBA بخوانیم یا بازاریابی و فروش بخوانیم و .....

اینگونه است که در مسیر شادی درونی همیشگی قرار خواهیم گرفت نه الزاما رسیدن به یک موفقیت مادی خاص.

(شاید همه ما این تجربه را داشته باشیم که هدف گذاری های مختلفی در زندگی داشته ایم اما پس از کمی سختی به ماهیت آن شک کرده و از خود پرسیده ایم که این همه سختی نتیجه ای دارد؟  و اصلا فرض کن که رسیدم، ارزش این همه سختی را دارد؟ و سوالاتی از این قبیل که حتی این تجربه را هم شاید کرده باشیم که حتی وقتی به هدف مربوطه مثلا پول و ثروت ،مهاجرت و ... رسیدیم از خود پرسیده ایم که آیا این همه سختی ارزشش را داشت؟ همه اینها به این دلیل است که به اشتباه یک نقطه هدف موفقیتی مادی را مبنی زندگی خود قرار داده ایم و فراموش کرده ایم که هدف زندگی انسان شادی است و شادی هم در مسیری است که عاشق آن هستیم و بدان اشتیاق داریم و منطبق با ارزشهایمان است.) 

نکته :

نکته بسیار مهم این است که ما بدنبال ساختن انسانهایی عارف یا گوشه نشین و ... نیستیم به همین دلیل می گوییم انسان شاد متعالی فردی است که از ره یافت خودشناسی به ارزشهای خود و اجتماع باور عملی دارد یعنی برای حس خوب داشتن علاوه بر این که باید نگاه درستی داشته باشیم و آن زندگی که داریم را (به شرطی که منطبق بر علایقمان باشد ) از آن لذت ببریم نیازمند به کسب و کار و درآمد و حضور موثر و فعال و عمل در اجتماع را داریم بدین دلیل کلمه باور عملی را مطرح نموده ایم.

لطفا به اینفو گرافی های زیر توجه کنید: 

همان طور که ملاحظه می کنید مرحله اول خودشناسی و تناسب ارزش ها و رفتار است.

 

 

مرحله بعد استخراج توانمندی ها و تهیه برنامه فردی ویژه هر فرد است.

در این مرحله از مدل ارزشهای شوارتز که برترین مدل مرتبط با نظام ارزشی در دنیاست استفاده می شود.

 

 

مرحله سوم استفاده از فیلتر ارزشهای ثابت متعالی و تدقیق برنامه فردی بر اساس این فیلتردر این بخش از مفاهیم و فلسفه غنی ایران و بزرگان و ادب این مرز و بوم استفاده شده است و ویژگی آن این است که هر نوع ارزشی داشته باشیم و هر نوع نگاهی به زندگی که داشته باشیم هفت اصل ارزش ثابت برای کل انسانها وجود دارد که برای زندگی شاد داشتن و موفق بودن باید آنها را در برنامه زندگیمان بگنجانیم.

خدمات مازادی که گروه آینه تعالی ارائه می دهند این است که به عنوان یک کوچ و مربی و همراه همواره کنار شما برای طی مسیر تعالی خواهند بود که خدمات آن شامل موارد زیر می باشد:

 • تدقیق دائمی برنامه فردی متناسب با تغییرات زندگی هر فرد
 • پیگیری و کنترل پروژه تعالی برای هر فرد
 • بررسی و ارزیابی کلان اقتصادی و ... طرح ها و پیشنهاداتی که برای هر فرد پیش می آید
 • جلسات مشاوره خصوصی ماهانه
 • تدوین و راهنمایی برای دوره ها و آموزش های مختلف مورد نیاز
 • ارسال فایل های آموزشی و انگیزشی ویژه هر فرد

 

شکل بالا مدل مفهومی آینه تعالی است که در بخش های قبل به طور مفصل توضیح داده شده است.

همچنین گروه آینه تعالی دوره های مختلف آموزشی مدیریتی از جمله :

 • اصول و فنون مذاکره 
 • بازاریابی
 • فروش
 • مدیریت پروژه
 • مدیریت هزینه و سرمایه گذاری
 • بورس و فارکس 
 • و...

 را به طور جداگانه ارائه می دهد. در یک کلام چکیده مدیریت با رویکرد بسیار ویژه و جهت رشد افراد و سازمان ها در قالب این مدل توسط ایجاد کنندگان این مدل ( دکتر محمد بزازی و دکتر مهم طباطبائی) ارائه شده است.

 

 

 

نظرات کاربران

نظر خودتان را بنویسید