بازاریابی بین المللی و داخلی

مدیریت کارآمد و بهره برداری از منابع یک شرکت برای برآوردن خواسته های مصرف کنندگان و تحقق اهداف یک شرکت به عنوان بازاریابی شناخته می شود.

بازاریابی شامل طیف گسترده ای از فعالیت ها مانند برنامه ریزی، اجرای مفهوم، قیمت گذاری، تبلیغ و توزیع کالاها، خدمات و ایده ها برای ایجاد مبادلات با افراد متفاوتی است که هدف آنها ارضای اهداف مشتری و سازمان است.

در زیر برخی از ویژگی های مختلف بازاریابی داخلی و بازاریابی بین المللی آورده شده است:

 

بازاریابی داخلی

 

 

 

در بازاریابی داخلی عرضه و تقاضای کالاها و خدمات در داخل یک کشور است. در این نوع تجارت یک شرکت تنها با یک مجموعه رقابتی، اقتصادی و بازار روبرو است و اساساً فقط با یک مجموعه مشتری سرو کار خواهد داشت، گرچه شرکت ممکن است دارای چندین بخش در یک بازار باشد.

در بازاریابی داخلی هیچ گونه موانع گفتاری و زبانی وجود ندارد و دستیابی و تفسیر اطلاعات در مورد روند بازاریابی محلی و تقاضای مصرف کننده آسانتر و سریعتر است.

بازاریابی در داخل یک کشور، به یک شرکت تجاری در تصمیم گیری و توسعه استراتژی های بازاریابی موثر و کارآمد کمک می کند. در این نوع بازاریابی شرکت ها به منابع مالی کمتری نیاز دارند و عوامل خطر نیز کمتر هستند و همانطور که مشخص است از نظر مرزهای جغرافیایی و بستر بازار موجود، بازارهای داخلی از بازارهای بین المللی کوچکتر هستند.

 

بازاریابی بین المللی

بازاریابی بین المللی ارتقاء بازار یک شرکت تجاری با هدف ارائه محصولات آن شرکت به مصرف کنندگان در کشورهای مختلف است. این نوع بازاریابی بسیار پیچیده است و نیازمند سرمایه عظیم و منابع مالی است. هر ملتی قوانین مربوط به تجارت خود را رعایت می کند و شرکتی که قصد دارد در کشور دیگری تجارت کند، باید ابتدا با  قوانین و مقررات تجاری آن کشور آشنا شود. سلیقه، انتخاب و ترجیحات مشتری در ملل مختلف متفاوت است. باید استراتژیهای جدید بازاریابی اتخاذ شود تا با نیازهای مصرف کنندگان مختلف مطابقت داشته باشد.

بازاریابی بین المللی وقت گیر است و نیاز به تلاش بیشتری نسبت به بازاریابی داخلی دارد. بسیار مستعد خطرات است و هر شرکتی در بازار بین المللی همیشه باید برای مقابله با تغییرات ناگهانی در محیط بازاریابی آماده باشد.

در این خصوص بیشتر بدانید:

نظرات کاربران

نظر خودتان را بنویسید