مشخصه‌های مربوط به بازاریابی

شرکت های چند ملیتی فعالیت گسترده ای دارند و به تولید و صادرات کالا یا خدمات خود در یک یا چند کشور به غیر از کشور خود می پردازند، که باعث تولید مقدار زیادی ثروت می شود. فعالیت تجاری این شرکت ها به حدی گسترده است که گاهی اوقات گردش مالی فروش آنها از محصول اصلی ملی برخی از کشورهای در حال توسعه فراتر می رود.

برخی از ویژگی های مشخص شرکت های تجاری بین المللی به شرح زیر است :

  • کنترل متمرکز :  

شرکت های بین المللی شعبه های مختلفی در سراسر دنیا دارند. این شعب معمولا توسط دفاتر متمرکز یا دفتر مرکزی كه معمولاً در همان کشور اصلی آن شرکت مستقر است، تحت نظارت وكنترل قرار می گیرند.

  • مدیریت حرفه ای :

شرکت های بین المللی افراد واجد شرایط، حرفه ای و ماهر استخدام می کنند. آنها تمام تلاش خود را برای به روز نگه داشتن کارکنان خود با اطمینان از آموزش مناسب به صورت منظم انجام می دهند.

  • عملیات بین المللی :

این شرکت ها، کارخانجات و ادارات خود را در بیش از یک کشور مستقر می‌کنند تا از این طریق شبکه‌ای از شاخه‌ها، شرکت‌های تابعه و وابستگان را درکشورهای میزبان داشته باشند. برای مثال، کوکا کولا، اپل، و غیره...

  • فناوری پیشرفته :

شرکت های بین المللی با جدیدترین روندها سازگار هستند و از پیشرفته ترین فناوری برای تهیه محصولات در سطح کلاس جهانی استفاده می کنند. این شرکت ها از فن آوری سرمایه دار و تکنیک های نوآورانه تولید استفاده می کنند.

به طور خلاصه میتوان گفت حضور شرکت‌های بین المللی برای مدیریت کشورها در جبهه اقتصادی بسیار مهم است.

نظرات کاربران

نظر خودتان را بنویسید