حالت های ورود کسب و کار به بازاریابی بین المللی

 

 

حالت های ورود به بازاریابی بین المللی نحوه ورود به مسیر یا کانال تنظیم شده توسط یک شرکت برای ورود به بازار بین المللی است. روشهای ورودی بسیاری برای یک سازمان برای انتخاب و گسترش کسب و کار در دسترس است.

برخی از حالت های اصلی یا مسیری که شرکت ها برای ورود به بازار جهانی استفاده می کنند به شرح زیر است:

 

اینترنت       

برای برخی از شرکت ها، اینترنت شیوه جدیدی از بازاریابی است در حالی که برای برخی تنها منبع بازاریابی است. با تغییر روندهای اخیر، تعداد زیادی از شرکتهای کالاها و خدمات  جدید و نوآورانه خود را از طریق بازاریابی الکترونیکی به اینترنت تبلیغ می کنند.

به عنوان مثال ، وب سایت های خرید آنلاین مانند آمازون طیف گسترده ای از محصولات را برای همه گروه های سنی ارائه می دهد. مشتری فقط برای مرور در وب سایت و سفارش هر کالای مورد نظر خود، نیاز به یک اتصال اینترنتی فعال دارد. این محصول در محل به شما تحویل می شود؛ نیاز به مراجعه شما برای خرید کالا به مرکز خرید نیست و خرید با تجارت الکترونیکی ساده و آسان انجام می شود.

 

  مجوز

صدور مجوز فرایندی است برای ایجاد و مدیریت قرارداد بین صاحب برند و شرکتی که می خواهد از این برند در ارتباط با محصول خود استفاده کند. همچنین به مجوزی  که به یک سازمان داده می شود تا در یک قلمرو خاص تجارت کند اشاره دارد. گرفتن انواع مجوز ها در این زمینه راه و روش های متنوع و متنوعی دارد که در این مقال نمی گنجد.

 

فرانشیز

این نوعی از کسب و کار است که صاحب یک شرکت محصولات و خدمات خود را از طریق نمایندگی های وابسته توزیع می کند. در اینجا نام تجاری، حق استفاده از مفهوم کسب و کار توسعه یافته، تخصص و همچنین تجهیزات و مواد مورد نیاز برای کسب و کار را فراهم می کند.

به عنوان مثال، پیتزا دومینو، پیتزا هات و مک دونالد، چند زنجیره غذایی سریع هستند. آنها حضور قابل توجهی در سراسر جهان دارند. با این حال، آنها دستورالعمل های استاندارد دارند و از تکنیک های مشابه در تمام شاخه ها استفاده می کنند. این جنبه ها توسط شعبه اصلی اداره می شوند و تحت نظارت هستند.

به عنوان مثال ، پیتزا Domino ، Pizza Hut و مک دونالد چند زنجیره فست فود هستند که بدون آنها نمی توانیم انجام دهیم. آنها حضور چشمگیری در سراسر جهان دارند. با این حال، آنها دستور العمل های استاندارد دارند و تکنیک های یکسانی را در تمام شاخه ها دنبال می کنند. این جنبه ها توسط شعبه اصلی یا حق رای دادن کنترل و نظارت می شود.

     قراردادهای کلید در دست

این یک نوع پروژه است که به خریدار به عنوان یک محصول کامل ساخته و فروخته می شود. هنگامی که پروژه ایجاد و به خریدار تحویل داده می شود، پیمانکار دیگر هیچ مالکیتی بر آن ندارد.

به عنوان مثال، دولت محلی دعوت نامه برای پیمانکاران برای ارائه پیشنهادات و یا قرار دادن در مناقصه، برای ساخت بزرگراه منتشر کرده است. بسیاری از پیمانکاران پیشنهادات خود را ارائه می دهند و بهترین پیشنهاد را انتخاب می کنند. پیمانکار وظیفه ساخت بزرگراه را به عهده دارد. مقدار پول مشخصی پس از مذاکره به پیمانکار به صورت نقدی پرداخت می شود. دولت وعده پرداخت مبلغ باقی مانده را پس از اتمام پروژه می دهد. پس از پایان کار، پیمانکار پروژه را به دولت مربوطه منتقل می کند. این نمونه ای از قراردادهای کلید در دست است.

 

    نمایندگان و توزیع کنندگان بین المللی

شرکت ها یا افرادی که تجارت و یا بازار را در کشور خود در برخی از کشور های خارجی اداره می کنند، عاملان و توزیع کنندگان بین المللی هستند. این افراد ممکن است در یک زمان با بیش از یک شرکت کار کنند. بنابراین باید سطح تعهد آنها در جهت دستیابی به اهدافشان بالا باشد.

توزیع کنندگان بین المللی مانند عوامل بین المللی هستند؛ تنها چیزی که آنها را متفاوت می سازد این است که توزیع کنندگان مالکیت بر محصولات و خدمات را ادعا می کنند در حالی که نمایندگان اینگونه نیستند.

به عنوان مثال ، نمایندگان مسافرتی که بلیط تهیه می کنند و با پاسپورت و ویزای مربوط به ویزای مشتری خود سروکار دارند ، نمایندگان بین المللی هستند. Amway با عرضه محصولات متنوع در بیش از یک کشور ، نمونه ای از توزیع بین المللی است.

 

 

    اتحادهای استراتژیک

تعداد زیادی از شرکتها مشترکاً در بازار بین المللی مشترک هستند. این شرکت ها بر اساس اتحاد استراتژیک از هم جدا و متمایز با یکدیگر همکاری می کنند. این شرکتها ممکن است متعلق به همان کشورها باشند.

به عنوان مثال ، ماروتی سوزوکی یک اتحاد استراتژیک بین دولت هند است ، تحت ائتلاف جبهه متحد (هند) و شرکت موتور سووزوکی ، جاپا

 

   سرمایه گذاری مشترک

هنگامی که دو حزب دارای هویت های متمایز برای ایجاد یک شرکت جدید گرد هم می آیند، به عنوان یک شرکت سرمایه گذاری مشترک شناخته می شود. سود حاصل شده و همچنین زیان های ناشی از این شرکت توسط هر دو طرف به اشتراک گذاشته می شود.

برای مثال هولو یک سرمایه گذاری مشترک سودآور است که به عنوان وب سایت پخش ویدئو بسیار محبوب است. این شرکت یک سرمایه گذاری مشترک از گروه تلویزیون جهانی ان بی سی ،شرکت پخش فاکس و گروه تلویزیونی والت دیزنی است.

 

  تولید خارج از کشور یا شرکت فرعی فروش بین المللی

هنگامی که یک شرکت در یک پروژه جدید ، کارخانه یا ماشین آلات در خارج از کشور ، یعنی در سطح جهانی سرمایه گذاری می کند ، گفته می شود که در حال تولید خارج از کشور است. مهمترین مزیت این است که تجارت مناسب با استانداردهای محلی موجود است و محصولات مطابق با خواسته های مشتریان در آن منطقه خاص است.

مشارکت فروش بین المللی تا حدی مانند مشارکت های تولید خارج از کشور است. با این حال ، در مقایسه با تولید خارج از کشور در معرض خطر کمتری است. این مجموعه با مزایای خاص خود نیز همراه است. این شرکت دارای مشخصات توزیع کننده ای است که توسط یک شرکت محلی مجاز است. پروژه یا کارخانه ای که در برخی کشور های خارجی تأسیس شده اما توسط یک شرکت متفاوت در کشور اصلی اداره می شود ، شرکت تابعه فروش بین المللی است. همچنین به این سرمایه گذاری مستقیم خارجی (FDI) گفته می شود.

ما در مورد روشهای مختلف ورود به بازار بین المللی آموخته ایم و می توانیم با مشخص کردن مراحل بین المللی سازی ، آن را خلاصه کنیم. برخی از شرکت ها هدف خود را برای گسترش تجارت خود در خارج از کشور ندارند و بنابراین نیازی به نگرانی در مورد تک مرحله ندارند اما شرکت هایی که تمایل به گسترش تجارت خود در سطح جهانی دارند باید مراحل ارائه شده در بالا را از طریق حالت های مختلف در نظر بگیرند.

در این خصوص بیشتر بدانید:

 

نظرات کاربران

نظر خودتان را بنویسید