زنجیره تامین و تاثیر آن بر تجارت

جهانی شدن باعث تغییر نحوه استفاده  شرکت های بین المللی از شبکه های زنجیره تامین خود است. این اتفاق زمانی می افتد که شرکت ها به طور فعال به دنبال رقابت و کسب سهم بازار باشند.

شرکت های جهانی امروزه زنجیره های عرضه چندگانه را  نه تنها برای تحویل کالا به موقع ، بلکه برای دیدار با مشتری هایی که مباحث بسته بندی و قیمت گذاری از سمت تامین کننده برایشان مهم

است ، مدیریت میکنند. شخصی سازی  پیشنهادات برای گروه های  مختلف مشتریان ، از جمله عوامل مهمی است که باید به آن پرداخته شود.

 

نوسانات بازار، انقباضات اقتصادی و چرخه های بازسازی متوسط، بر توزیع، تولید، صدور صورتحساب و تامین منابع تأثیر می گذارند. دستیابی به بازارهای جدید شامل مالیات پیچیده، 

صورتحساب و بارگذاری محلی می شود. علاوه بر این، بخش های پراکنده بازارها از مدل های مختلف قیمت گذاری و خدمات استفاده می کنند. از این رو، بهینه سازی زنجیره تامین برای حفظ

رقابت ضروری است.         

 

جهانی شدن و تأثیر آن در زنجیره تامین

 

بسیاری از کسب و کارها روند استفاده از فرآیندهای قدیمی و فناوری را به عملیات زنجیره تامین جهانی وفناوری جدید متصل می کنند. سیستم های موجود با خواسته های مدرن سازگار نیستند.

عدم درک شرایط  فعلی  و زنجیره تامین معاصرمی تواند فاجعه آمیز باشد. این موضوع می تواند منجر به افزایش هزینه ها و کاهش کارایی شود.

 


 

 

یک زنجیره تأمین جهانی بهینه می تواند به  شرکتها در زمینه های زیر کمک کند:

  • هزینه های کاهش یافته : شرکت هایی که اطلاعات مربوط به تامین کنندگان را در اختیار دارند، تصمیمات بهتری برای خرید می گیرند. شناخت دقیق  تامین کننده ها می تواند  در کاهش هزینه ها و  شناخت منابع نقش بسزایی داشته باشد.
  • افزایش شفافیت : نقطه دسترسی به اطلاعات و همچنین داشتن  اطلاعات جامع، راجع به جوامع و منابع  خرید ، برای تامین کننده از اهمیت زیادی برخوردار است. اپراتورهای  تأمین بین المللی،  بدون توجه به ترجیحات مکان با یک رویکرد جهانی و سیاست شفاف ، می توانند تأمین کنندگان قابل اعتماد را پیدا کنند.
  • ریسک پایین : یک زنجیره تامین بهینه اجازه می دهد که تامین کننده از مقررات مالی، قانونی، ایمنی، کیفیت و مقررات زیست محیطی پیروی کند . از آنجا که این مقررات بسیار  متفاوت است ،مهمترین ابزار کلیدی مدیریت ریسک در این شرایط ، انعطاف  پذیری است.
  • راه حل ها وچالش های زنجیره تامین جهانی : در حالی که شرکت ها به دنبال رشد و توسعه سریع هستند، باید عمیقا آنچه که زنجیره های عرضه فعلی دارند را در نظر بگیرند. آنها باید ارزیابی کنند که آیا قابلیت های آنها برای مقابله با رقابت جهانی کافی است یا خیر. به منظور حمایت از اهداف تجاری موجود و آینده، شرکت ها باید فرایندهای مدیریتی را تجدید نظر کنند و بهترین شیوه های انعطاف پذیر را اجرا کنند.

 

نظرات کاربران

نظر خودتان را بنویسید