استراتژی های تنظیم هدف در کارآفرینی

تنظیم هدف به طور مستقیم با کارآفرینی مرتبط است. برای دستیابی به موفقیت، تنظیم هدف مناسب در سطح شخصی و حرفه ای مهم است. کارآفرین، این کار را با پیروی از استراتژی و اجرای آن انجام می دهد. این یک تعادل احساسی و فکری را با موفقیت به دست می آورد.

گوش دادن به احساساتتان

بسیار مهم است که جنبه های احساسی تنظیم هدف را برای رسیدن به آن درک کنید. احساسات بر سلامت و کار فرد تاثیر می گذارد. چشم انداز شخصی برای رسیدن به اهداف مورد نظر مهم است. این امر را می توان با روش های زیر انجام داد:

  • چشم انداز: یک دید روشن، به افراد کمک می کند تا یک هدف را دنبال کنند و با اعتقادات و احساسات خود ارتباط برقرار کنند.
  • تشخیص ارزش های خود: ارزش ها نشان دهنده ی چیزی است که شما آموخته اید، همین آموخته ها، آینده شما را شکل می دهد.
  • در نظر گرفتن اهداف خود: درک اهداف خود و اینکه چگونه می خواهید به آن دست یابید.
  • نوشتن آن ها: چشم انداز خود را به صورت یک عبارت بنویسید و گاهی اوقات از آن بازدید کنید تا بررسی کنید که آیا برخی از تغییرات باید انجام شود یا نه.

این عادت های ساده می تواند راه شما را برای نوشتن سرنوشت و دستیابی به اهداف خودتان تغییر دهد. مهم است که احساسات خود را درک کنید و قبل از اینکه آن را برای دیگران توضیح دهید، یک ایده روشنی درباره آن ها داشته باشید.

اولویت بندی اهداف بر اساس Re-Gating

Gating Sensory یک فرآیند است که مغز برای تنظیم محرک ها استفاده می کند. مغز ما دارای یک اتصال مستقیم برای فیلتر کردن محرک های منحرف و عملکرد است. احساسات منفی مثل استرس، اضطراب و افسردگی می تواند شیمی مغز را تغییر دهد و اثربخشی Gating Sensory را محدود کند.

استراتژی های نتظیم اهداف

اولویت بندی اهداف بسیار مهم است. تمام اهداف شما باید اولویت بندی شوند، به طوری که بتوانید بر آنها متمرکز شوید. شما باید یاد بگیرید که از طریق ارزش های شخصی، چشم اندازها و اهداف حرفه ای، تعادل مناسبی را در زندگی خود ایجاد کنید.
بنابراین، برای جلوگیری از این عدم تعادل، Re-Gating مهم است. این امر را می توان با استفاده از تکنیک های آرامش بخش مانند مراقبه که آرامش ذهن و بدن را شامل می شود انجام داد. بهتر است برخی از تکنیک های آرام سازی را قبل از تنظیم هدف و برای داشتن یک ذهن روشن، امتحان کنید تا به اهداف خاصی برسید.

اهداف SMART

اهداف، مردم را تشویق می کند تا در مسیر درست کار کنند. همچنین به آنها کمک می کند تا با صرف وقت کافی برای دستیابی به آنها، بر روی اهداف کوتاه مدت تمرکز کنند. به عبارت دیگر، استراتژی اهداف شما باید SMART باشد، این بدین معنی است که اهداف باید:

  • مشخص (Specific): اولین چیزی که باید در مورد اهداف خود در ذهن داشته باشید، مشخص بودن آن است. مثلا هدف خود را ده دقیقه در روز تصور کنید.
  • قابل سنجش (Measurable): زمانی را برای رسیدن به هدف خود در نظر بگیرید. مانند تولید بیشتر و افزایش درصد بهره وری.
  • قابل دستیابی (Attainable): اهدافی را در نظر بگیرید که قابل دستیابی هستند که می توانید در بازه ی زمانی مشخصی به آن دست پیدا کنید. به عنوان مثال، اگر شما به فکر دو برابر شدن حقوق خود در عرض یک ماه باشید، چنین چیزی ممکن نیست.
  • مرتبط (Relevant): اهداف مورد نظر شما باید متناسب با موقعیت شما باشد. برای مثال، هدف افزایش تولید، به فردی که در فروشاست مرتبط نیست.
  • به موقع (Timely): اهداف شما باید یک دوره زمانی داشته باشد.

SMART بهترین استراتژی است که می تواند برای رسیدن به اهداف و تمرکز بر روی مسیر درست، برنامه ریزی کند. بهتر است که اهداف کوتاه مدت باشند تا بتوان در آینده ای نزدیک به آن ها دست یافت.

 

نظرات کاربران

توسط معینی

بسیار خوب و عالی بود

نظر خودتان را بنویسید