چگونه یک کارآفرین واقعی باشیم؟

موقعیتی را که یک رهبر دارد براساس تصمیم گیری درست و دقیق بدست آمده است. این به این معنی است که کارآفرینان باید ویژگیهای رهبران بزرگ را به ارث برده باشند. تا بتوانند در نقش های متنوع خود در سازمان ها موفق شوند.

نقش مدل را تنظیم کنید

رهبرانی را انتخاب کنید که کارآفرینان بیشتر آنها را دوست دارند. آنها ممکن است رهبران دنیای مدرن و یا رهبران افسانه ای تاریخی و یا شاید هر دو باشند. شروع کار با ترکیب سبک هایی که کارآفرینان فکر می کنند برای آنها مناسب است، همراه می باشد.

نظم و انضباط را حفظ کنید

برای تبدیل شدن به یک کارآفرین، شما باید بعضی از عادت هایی را که از آن پیروی می کردید، تغییر دهید. کنترل خوب بر فرآیند کار و میزان هماهنگی و پیاده سازی ایده ها، از ویژگی های لازم کارآفرین است. همانطور که قبلا دیده ایم، بلوک های اصلی یک رهبری خوب، صداقت و صبر است.

مشخص باشید

مسئولیت پذیری کارآفرینان، با درک نقش آن ها همراه است. در نقش کارآفرین، پایبند باشید، این یکی از سخت ترین کارهاست.

مطالعه کردن را یاد بگیرید

یک کار آفرین، دانش آموزی است که سعی می کند ویژگی های یک رهبر خوب را بیاموزد. انجام تحقیقات مختلف در رابطه با موضوع، گوش دادن به سوابق، سخنرانی ها و بحث های مربوط به کارآفرینی و... بسیاری از گزینه های یادگیری موجود در بازار وجود دارد. بزرگترین و بهترین ایده ها را مطالعه کنید و آنها را در فعالیت های روزمره و تفکر خود بگنجانید.

تمرین کنید

از اصول کارآفرینی آگاهی داشته باشید و سعی کنید آنها را مدیریت کنید، و در هر زمان ویژگی های جدیدتر و یا سطح آگاهی خود را بیشتر کنید. با گذشت زمان، کارآفرینان نه تنها کارشناس ارشد در زمینه بهره برداری از مهارت های خود می شوند، بلکه به اندازه کافی قادر خواهند بود که دیگران را به سمت رهبری بهتر نیز هدایت کنند.
کارآفرینان ساخته می شوند، متولد نمی شوند. مسیر یک کارآفرین لزوما همیشه آسان و یا ممکن به نظر نمی رسد و یک سرگرمی نیست، اما آنها در ذهن خود می دانند که اهدافشان همیشه در دسترس است.

ریسک پذیرباشید

اگر یک کارآفرین بخواهد رشد کند، مهم است که از شکست های متفاوت به عنوان  فرصت های مناسب برای پیشرفت استفاده کند. یک کارآفرین بزرگ باید این کار را انجام دهد و به دیگران بگوید که نباید نگران ناکامی ها باشند. در حقیقت، بهترین کارآفرینان، به خاطر اشتباهات مکرر، به دنبال ایده های جدید هستند، چرا که هر اشتباهی آنها را به موفقیت نزدیک تر می کند.
کارآفرینان باید قادر به انجام ریسک ها باشند و از اشتباهات درس بگیرند و قادر به پاسخگویی به سوالات باشند، تا سرمایه گذاران با ایده آنها احساس آرامش برای سرمایه گذاری کنند.
کارآفرینان به سرمایه گذاران این اجازه را می دهند که در مورد ایده آنها فکر کنند و تعیین کنند که واقعا آیا این ایده مناسب است یا خیر. اگر پی به اشتباه بودن ایده ببرند، او را دلسرد نمی کنند، در عوض آنها از یادگیری چیزهای جدید تشکر می کنند. کارآفرینان تجربه بدست می آورند و یاد می گیرندکه با تجزیه و تحلیل هر جنبه ای از ریسک، ریسک پذیری بیشتری به دست می آورند.

کارآفرین واقعی

رفتار اخلاقی داشته باشید

کارآفرینان برای حفظ یکپارچگی و مسئولیت پذیری خود نسبت به سازمان، از نظر سطح رفتار اخلاقی بسیار بالا هستند، صرف نظر از هر شرایطی که ممکن است گاهی اوقات در معرض آسیب قرار گیرند. با این حال، در بلندمدت، سازمان به دلیل این موضوع، قوی تر و بهتر عمل خواهد کرد.
کارآفرینان در برابر برخی از سخت ترین تصمیمات خود مسئول خواهند بود. آنها باید در نظر داشته باشند که هرگز امکان پذیر نیست که به همه ی خواسته های قلبی خود در مورد ایده ی در طول زمان برسند. اما کارآفرینان در سطح پایین تر می توانند این کار را انجام دهند. وقتی ماهیت کسب و کار کمی بیش از حد رقابتی است، کارآفرینان باید تصمیمی سخت گیرانه اتخاذ کنند که ممکن است در ابتدا ناراحت کننده باشد اما بعدا به شرکت کمک خواهد کرد.

نگرش مثبت داشته باشید

اهمیت یک نگرش مثبت در زندگی حرفه ای کارآفرینان بسیار مهم است. کارآفرینان بزرگ تمایل به استفاده از یک نگرش قوی و مثبت دارند و تمایل دارند در سراسر تیم گسترش یابند. آنها ذهنیت خود را به اعضای تیم با اعتماد به نفس تزریق می کنند، که باعث می شود آنها به اندازه کافی بتوانند در صورت بروز هر گونه شرایط نامساعد، گام بردارند.
شانس بیشتر برای یک کارآفرین واقعی وقتی وجود دارد که از وضعیت دشواری برخوردار شود. به عنوان یک حقیقت، زمانی تعداد زیادی از کارآفرینان برای خود شهرت کسب کرده اند که در برابر سختی ها ایستاده اند.
در حوادث بحرانی آنها باید قابل تحمل و آرام می باشند. این بدان معنا نیست که آنها فقط عمل می کنند. زمانی که به مشکل برخورد می کنند، رهبران بزرگ، نیز نیاز به کمک دارند. با این حال، مهمترین موضوع در شرایط بحرانی حفظ تمرکز می باشد.

موش صحرایی را بخورید

تصور کنید یک صبح از خواب بیدار شوید و صبحانه یک موش صحرایی بخورید. این ممکن است مشمئز کننده باشد، اما چیزی بدتر از این نیست که شما تمام روز این موضوع را تجربه کنید.
در اینجا موش صحرایی کارهایی است که بیشترین تاثیر را در دستیابی به اهداف شما دارند و کارهایی که احتمالا باعث به تعویق انداختن اهداف شما می شود، می باشد. یک داستان متفاوت وجود دارد که می گوید، "اگر شما مجبور به خوردن دو موش صحرایی شده باشید، اول زشت ترین را بخورید!" بگذارید آن را به این شکل توضیح  دهیم، اگر وظایف مهمی برعهده دارید ابتدا با بزرگترین، سخت ترین و مهم ترین وظیفه شروع کنید.

کارآفرینی

همیشه خود را برای شروع سریع آماده کنید. اجازه ندهید که ذهن شما در هر کار دیگری بگردد. همیشه سعی کنید ذهن خود را در شروع کار ساده تر متوقف کنید. به یاد داشته باشید، یک تصمیم کوچکی که امروز شما می گیرید، هم امروز وهم آینده شما را تحت تاثیر قرار می دهد.
شما باید ابتدا سخت کار کنید، بنابراین، کلید تکمیل وظیفه شما این است که یاد بگیرید که چگونه موقعیت های مختلف را مدیریت و برنامه ریزی کنید، که این مهمترین کاری است که باید انجام دهید و سپس بعد از آن شروع به کار کنید.

نظرات کاربران

نظر خودتان را بنویسید