چند نکته در مورد قیمت گذاری و مدیریت درآمد در زنجیره تامین

قیمت گذاری عاملی است که از طریق یک بازی مناسب در عرضه و تقاضا باعث سودآوری در زنجیره تامین می شود. مدیریت درآمد می تواند به صورت کاربردی از قیمت گذاری تعریف شود تا سود حاصل از عرضه دارایی های زنجیره تامین افزایش یابد.
ایده های مدیریت درآمد توصیه می کنند که یک شرکت باید از قیمت گذاری برای حفظ تعادل بین عرضه و تقاضا استفاده کند. همچنین پس از ایجاد تعادل، باید سرمایه گذاری بیشتری انجام دهد.
دارایی های زنجیره تامین در دو شکل وجود دارد: ظرفیت و موجودی
دارایی های ظرفیت در زنجیره تامین برای تولید، حمل و ذخیره سازی است، در حالیکه دارایی های موجود در زنجیره تامین، به منظور توسعه و دستیابی به محصول به کار می روند. بنابراین، ما می توانیم مدیریت درآمد را به عنوان کاربردی از قیمت گذاری بر اساس بخش بندی مشتریان، زمان استفاده، محصول یا ظرفیت موجود برای افزایش مازاد زنجیره تامین تعریف کنیم.

قیمت گذاری و مدیریت درآمد

مدیریت درآمد نقش عمده ای را در زنجیره تامین ایفا می کند و با در نظر گرفتن شرایطی که در ادامه ذکر می شود، سهم مهمی در سودآوری زنجیره تامین دارد:

  • ارزش محصول در بخش های مختلف بازار متفاوت است.
  • محصول بسیار فاسد و یا دارای نقص می باشد.
  • تقاضا دارای پیک های فصلی و ... است.
  • محصول به دو صورت فله ای و تکی به فروش می رسد.

مدیریت درآمد برای بخش های مختلف مشتری

در مفهوم مدیریت درآمد، ما باید از دو مسئله اساسی صحبت کنیم. اول اینكه چطور مي توان بين دو بخش تفاوت ایجاد کرد و قيمت هر بخش را درست مدیریت كرد. ثانیا، چگونگی کنترل تقاضا، به طوری که از بخش با قیمت پایین از کل دارایی در دسترس استفاده نکند.
برای دستیابی کامل به مدیریت درآمد، تولید کننده باید حجم ظرفیت اختصاص داده شده به بخش با قیمت پایین تر را به حداقل برساند.
این نوع موقعیتها، ریسک هایی مانند فساد را ایجاد می کنند. فساد زمانی ظاهر می شود که حجمی از کالاها به دلیل تقاضای برآورده نشده، از بین می رود.
برای کاهش هزینه فساد، سازنده می تواند فرمول زیر را در بخش ها اعمال کند. فرض کنیم که تقاضای پیش بینی شده برای بخش با قیمت بالاتر به طور کلی با میانگین DH و انحراف استاندارد σH توزیع می شود.

مدیریت درآمد در زنجیره تامین

جایی که،
CH = ظرفیت رزرو برای بخش با قیمت بالاتر
PL = قیمت بخش پایین تر
PH = قیمت بخش بالاتر
یک نکته مهم در اینجا نوع قیمت گذاری است که سطح دسترسی به دارایی را برای بخش با قیمت بالا افزایش می دهد. یک رویکرد متفاوت که برای قیمت گذاری مناسب است، ایجاد چندین نسخه از محصول در بخش های مختلف است.

مدیریت درآمد برای دارایی های فاسد شدنی

هرگونه دارایی که ارزش خود را در زمان معین از دست می دهد، به عنوان دارایی فاسد شدنی است، مانند همه میوه ها، سبزیجات و داروها. همچنین می تواند شامل کامپیوتر، تلفن همراه، پوشاک مد و غیره باشد.
ما از دو روش برای دارایی های که فاسد شدنی هستند در مدیریت درآمد استفاده می کنیم. این رویکردها عبارتند از:

  • نوسان هزینه در طول زمان برای به حداکثر رساندن درآمد مورد انتظار.
  • پیش فروش کردن دارایی ها برای مقابله با کنسلی.

اولین روش برای کالاهایی مانند لباس و مد که تاریخ دقیقی دارند و بعد از آن ارزش خود را از دست می دهند، استفاده می شوند. به عنوان مثال، لباس هایی که برای فصل خاص طراحی شده اند، در پایان فصل ارزش زیادی ندارند. تولید کننده باید از استراتژی موثر قیمت گذاری استفاده کند و تاثیر نرخ بر تقاضای مشتری را برای افزایش سود کلی پیش بینی کند. در اینجا مسئله اصلی این است که در ابتدا محصول تقاضا شده با قیمت بالا در  فصل خود فروش رود و باقی مانده محصولات بعد از اتمام با قیمت پایین تر فروخته شود. رویکرد دیگر این است که، در ابتدای فصل، محصولات بیشتر با قیمت کمتر به فروش برسند و سپس محصولات باقیمانده کمتری با تخفیف به فروش برسند.

مدیریت درآمد برای تقاضاهای فصلی

یکی از کاربردهای عمده مدیریت درآمد در تقاضای فصلی دیده می شود. در اینجا ما یک تغییر تقاضا در مدت زمان مشخص می بینیم. از این رو تعادل بهتر بین عرضه و تقاضا وجود دارد و همچنین سود کلی تولید را بالاتر می برد. رویکرد مدیریت درآمد مؤثر و کارآمد برای مقابله با تقاضای فصلی، تقاضای افزایش قیمت در طول زمان فروش وکاهش  قیمت در طول مدت زمان کاهش تقاضا می باشد. این رویکرد منجر به انتقال تقاضا از اوج به دوره پائین می شود.
شرکت ها از تخفیف ها و سایر خدمات دیگر استفاده می کنند تا انگیزه و جذب مشتریان را برای حرکت تقاضای خود درزمان کاهش تقاضا، افزایش دهند. بهترین مثال مناسب، Amazon.com است. آمازون در اواسط ماه دسامبر، دارای یک دوره اوج است، زیرا در کوتاه مدت حجم زیادی از  سود را به خود اختصاص می دهد. مشتریان از طریق تخفیف های مختلف و حمل و نقل رایگان برای سفارشاتی که در ماه نوامبر قرار می گیرند وسوسه می شوند.
این رویکرد کاهش و افزایش قیمت با توجه به تقاضای مشتریان در اوج فصل، سود بیشتری برای شرکت های مختلف ایجاد می کند.

 

 

توسط

نگهداری و تعمیرات

هزینه‏ های نگهداری و تعمیرات، در مجموع، بخش عمده‏ای از هزینه ‏های تولید را در برمی‏گیرد. با توجه به نوع صنعت مورد بررسی، این هزینه چیزی حدود ۱۵ تا ۶۰ درصد هزینه م ...

نظرات کاربران

نظر خودتان را بنویسید