اجزای جریان در زنجیره تامین چیست؟

پس از درک جریان های اساسی در مدیریت زنجیره تامین، ما باید عناصر مختلف موجود در این جریان را شناسایی کنیم. بنابراین، اجزای مختلف جریان زنجیره تامین در زیر شرح داده شده است.

حمل و نقل

حمل و نقل برای عرضه بی وقفه یک نیاز ضروری است. عوامل موثر بر حمل و نقل عبارتند از عدم اطمینان و بی ثباتی اقتصادی، تغییرات قیمت سوخت، انتظارات مشتریان، جهانی شدن، تکنولوژی ها، تغییر صنعت حمل و نقل و قوانین کار.

گردش جریان در زنجیره تامین

از طرفی باید عناصر اصلی که بر روی حمل و نقل تاثیر می گذارند را در نظر بگیریم، زیرا این عوامل به طور کامل برای تکمیل سفارشات و همچنین اطمینان از اینکه تمام جریان ها به درستی کار می کنند به هم وابسته اند. عوامل اصلی شامل موارد زیر است:

تصمیمات بلند مدت

مدیران حمل و نقل باید جریان حمل و نقل کالا را تصدیق کنند. مدیر باید جریان محصول، حجم، تعداد، فصلی، ویژگی های فیزیکی محصولات و نیازهای ویژه و خاص را بدانند. علاوه بر این، مدیر باید تصمیم گیری مرتبط با میزان برون سپاری را برای هر محصول انجام دهد.

تصمیمات عملیاتی

تصمیمات عملیاتی بر عملیات حمل و نقل روزانه تأکید دارد. در اینجا مدیران حمل و نقل بر روی اطلاعات واقعی نیازهای محصول در سیستم های مختلف کار می کنند و باید هر حرکتی از محصول که در خطوط حمل و نقل ورودی و خروجی است، بتواند تقاضا را با حداقل هزینه احتمالی تامین کند.
مديراني که تصمیمات درستی می گیرند می توانند به آسانی به اطلاعات رسیدگی کنند و از فرصت هاي خود براي سود بیشتر استفاده مي کنند و اطمينان مي دهند که محصول بلافاصله به خریدار منتقل مي شود. در عین حال در هزینه های حمل و نقل را نیز صرفه جویی می کنند.
به عنوان مثال، یک محصول از یک تامین کننده که درشمال مستقر است ارسال می شود و در همان هفته، یک محصول نیاز به ارسال به جنوب دارد. اگر مدیر از قبل آگاهی و اطلاعات کافی داشته باشد، می تواند  همه موارد را آماده می کند و دستور حمل محصولات را بلافاصله بدهد.

انتخاب نوع حمل و نقل

تصمیم گیری در مورد انتخاب نوع حمل و نقل بسیار مهم است. با بهبود وسایل حمل و نقل، حالت های حمل و نقل سنتی در گذشته، می توانند یک انتخاب ترجیحی باشد.
به عنوان مثال، خدمات کانتینری راه آهن ممکن است یک بسته را ارسال کند که در مقایسه با حمل و نقل موتوری مقرون به صرفه تر است. هنگام تصمیم گیری، مدیر باید معیارهایی را که باید برآورده شود، مانند زمان تحویل و در عین حال هزینه که عامل مهمی است، در نظر بگیرد.

عملیات بارگیری

این شامل آخرین مرحله تصمیم گیری می شود. که شامل برنامه ریزی، مسیریابی و زمانبندی است. به عنوان مثال، اگر یک واگن با سفارشات مختلف مشتریان بارگیری شود، وظایف مدیران بخش بارگیری این است که اطمینان حاصل کنند که راننده از مسیر مطلع است و بارها درمسیر درست خود هدایت خواهند شد.

انبارداری

انبارداری نقش مهمی در فرآیند زنجیره تامین بازی می کند. در صنعت امروز، خواسته ها و انتظارات مشتریان تغییر زیادی می کند. ما می توانیم بگوییم که مدیریت وظایف انبارداری نیاز به ادغام مهندسی، IT، منابع انسانی و مهارت های زنجیره تامین دارد.

انبارداری

برای برچسب زدن ساختار، انتخاب ابزار در فرآیند کسب و کار، انواع و مقادیر سفارشات مورد نیاز رابررسی می کنند. علاوه بر این، واحدهای نگهداری در مراکز توزیع، مورد توجه جدی قرار دارند.
سیستم های مدیریت انبار، محصول را به محل انبارداری منتقل می کند، جایی که آنها باید ذخیره شوند. سپس قابلیت های مورد نیاز برای تکمیل و بهینه سازی دریافت، ذخیره سازی و حمل و نقل ارائه می شود.

تامین منابع و تدارکات

تامین منابع و تدارکات، بخش حیاتی از مدیریت زنجیره تامین است. یک شرکت تصمیم می گیرد که آیا می خواهد تمام فعالیت های خود را به صورت داخلی انجام دهد و یا آن را توسط هر شرکت دیگری انجام دهد. این معمولا به عنوان تصمیم خرید شناخته می شود.

مدیریت بازگشت

مدیریت بازگشت را می توان به صورت مدیریتی که باعث ادغام چالش ها و فرصت ها برای لجستیک می شود، تعریف کرد. یک برنامه لجستیک معکوس مقرون به صرفه با توجه به اطلاعات مربوط به محصول و تقاضا برای اقلام قابل تعمیر و برگشتی، با مدیریت بازگشت صحیح انجام می شود.
سه ستون اصلی که فرآیند مدیریت بازگشت را پشتیبانی می کنند، به شرح زیر است:

  • سرعت: مدیریت باید در تصمیم گیری سریع و دقیق باشد تا بتواند تصمیمات درستی در مورد تولید مجوز مواد و در صورت لزوم، چگونگی پردازش آنها را داشته باشد.
  • دید: برای بهبود دید و پیش بینی، ابتدا باید اطلاعات را در این فرآیند جمع آوری و آن ها را بررسی کرد که شامل بررسی اقلام بازگشتی است. رویکردهای مؤثر و قابل اجرا برای دستیابی به دید، عبارتند از: پورتالهای وب، یکپارچه سازی و شناسه های بارکد.
  • کنترل: در مورد مدیریت بازگشت، هماهنگ سازی حرکت مواد، یک مسئله رایج است که باید مورد استفاده قرار گیرد. تولید کنندگان باید بسیار محتاط باشند و توجه زیادی به رسید، اصلاح و به روز نگه داشتن ذینفعان از مسائل مربوط به کیفیت، داشته باشند. در این مورد، هماهنگی فعالیت ها و کنترل در سراسر شرکت باید انجام شود. نقاط کنترل کلیدی در این فرآیند، شامل تطابق قانونی، اصلاح و نهایی شدن و تضمین کیفیت هستند.

نرم افزارها در واقع کار سرعت بخشیدن به مدیریت برگشت را انجام می دهند. این کار از طریق پشتیبانی پروفایل های کاربر و جریان های کاری که شرکای زنجیره تامین با برچسب گذاری، مستند سازی و پیگیری متریال از طریق پرتال های مبتنی بر وب انجام می گیرد. همچنین نرم افزارها باعث ارسال سریعتر اطلاعات برای اصلاح به موقع است.

مدیریت برگشت

خدمات پس از فروش

حالا که حمل و نقل انجام شد، مرحله بعدی چیست؟ خدمات پس از فروش در زنجیره تامین به عنوان یک عامل ضروری است که بسیار مورد توجه می باشد.
خدمات پس از فروش، شامل فروش قطعات یدکی، نصب ارتقاء، انجام بازرسی، نگهداری و تعمیرات، ارائه آموزش و مشاوره می باشد.
در حال حاضر با توجه به نیازهای رو به رشد مشتریان، حجم زیادی از خدمات پس از فروش ارئه می شود که باعث سودآوری کسب و کار می شود. در اینجا، خدمات اساسا ناهمگن هستند و خدمات ارزش افزوده، از خدمات قبل از فروش متفاوت است.

توسط

نگهداری و تعمیرات

هزینه‏ های نگهداری و تعمیرات، در مجموع، بخش عمده‏ای از هزینه ‏های تولید را در برمی‏گیرد. با توجه به نوع صنعت مورد بررسی، این هزینه چیزی حدود ۱۵ تا ۶۰ درصد هزینه م ...

نظرات کاربران

نظر خودتان را بنویسید