بهترین استراتژی هزینه

بهترین استراتژی هزینه، با تمرکز بر روی هزینه های کم و تفاوت های بالا، به ارزش پولی مشتریان اهمیت بیشتری می دهد. هدف نهایی از استراتژی بهترین هزینه، ارائه قیمت پایین تر از رقبایی است که محصولات مشابه با کیفیت و قابلیت های قابل مقایسه ارائه می کنند.

چالش های بهترین استراتژی هزینه

بعضی از سازمانها با ارائه قیمت پایین یا در برخی از ویژگی های منحصر به فرد با دیگران رقابت می کنند. برخی دیگر می خواهند در هر دو استراتژی خود موثر باشند. گفته می شود شرکت هایی که محصولات یا خدمات را در قیمت های پایین ارائه می دهند و همچنین تنوع قابل توجهی در محصولات خود دارند، از استراتژی بهترین هزینه پیروی می کنند.
اجرای این استراتژی برای ایجاد برخی از ویژگی های منحصر به فرد بسیار سخت است و همچنین ارتباط سودمند بین این ویژگی ها به طور کلی هزینه های کسب و کار را افزایش می دهد. توسعه یک محصول و تبلیغات درباره آن بسیار پر هزینه می باشد. با این حال، سازمان هایی که قادر به مدیریت و اجرای یک استراتژی بهترین هزینه هستند، موفقیت بیشتری کسب می کنند.

اهداف بهترین استراتژی هزینه

هدف این استراتژی، ایجاد یک راهکار ارزان قیمت است. محصولات شرکتی نسبت به محصولات خرده فروشان ارزان تر است، در حالی که هر دو آنها آگاهانه مشتریان خود را جذب می کنند. هدف طراحان مشهور مانند مایکل گریوز، اسحاق میقراحی، فیوروچی، لیز لانگه و دیگران از تولید محصولات نیز همین استراتژی می باشد.

بهترین استراتژی هزینه و مدل کسب و کار کم هزینه

استراتژی بهترین هزینه می تواند به سازمان اجازه دهد که یک مدل کسب و کار با هزینه های ثابت و بسیار کم در مقایسه با هزینه های رقبا ایجاد کند. اینترنت این امکان را برای برخی از سازمانها فراهم کرده است. برای مثال از آنجایی که آمازون مانند خرده فروشی های سنتی مانند Walmart و Target نیست، هزینه های کمتری را اعمال می کند. این یک استراتژی ارزان قیمت برای آمازون است، از طرفی آمازون یک سبد کالایی بی نظیری را ارائه می دهد. این ترکیب باعث می شود آمازون رهبر الكترونیكی در آمریکای شمالی می شود.

اتخاذ بهترین استراتژی هزینه  با کاهش قابل توجه هزینه ها نیز امکان پذیر است. رستوران ها معمولا شامل هزینه های سربار زیادی می شود، از جمله اجاره و آب و برق و غیره. برخی از سرآشپزهای هوشمند با قراردادن غذای خود در خیابان ها در این هزینه ها صرفه جویی می کنند. کامیون های حمل مواد غذایی، ظروف با کیفیت بالا را با قیمت های ارزان تر عرضه می کنند.

استراتژی بهترین هزینه مورد استفاده در حمل مواد غذایی (رستوران های سیار)

برخی از کامیونهای مواد غذایی (رستوران های سیار) اغلب جایگاه خود را تغییرمی دهند و آدرس مکان خود را برای روز (یا شب) در توییتر ارسال می کنند. علاوه بر کاهش هزینه ها، کامیون های مواد غذایی (رستوران های سیار) مزیت دیگری نسبت به یک رستوران سنتی دارند زیرا آنها می توانند موقعیت مکانی خود را برای خدمت به مشتریان بیشترتغییر دهند.
به عنوان مثال، کامیون های مواد غذایی (رستوران های سیار)، ناهار را در مرکز شهر، میان وعده های بعد از ظهر را در نزدیکی مترو به فروش می رسانند و سپس به منطقه کلوپ شبانه می روند تا شام را قبل از اینکه حیوانات خانگی به خانه برگردند، به فروش برسانند.

نظرات کاربران

نظر خودتان را بنویسید