مدیریت تغییر در هشت مرحله

معرفی

در هر زمان سازمان های تجاری می توانند راهکارها، خدمات و محصولات خود را تغییر دهند. ابتکارات جدید موجود در سازمان ها می تواند باعث شود شیوه های قدیمی و بی اثر کنار گذاشته شود. علاوه بر این، فناوری همواره در حال تغییر است و سازمان های تجاری نیز باید خود را با آن هماهنگ کنند.
رویکردهای بسیاری در مورد چگونگی تغییر وجود دارد. البته ممکن است ما همه موافق باشیم که تغییر برای سازمان ضروری است، اما آیا می توانیم در مورد چگونگی تغییرات به توافق برسیم؟ معمولا نه! بنابراین، ایجاد فرآیند مدیریت تغییر باید یک تلاش جمعی برای استفاده از نتایج طوفان فکری و تصفیه ایده ها وجود داشته باشد.

مدیریت تغییر


در ادامه، ما نگاهی به روند مدیریت تغییر پیشنهاد شده توسط جان کاتر می کنیم. این روند نتایج بسیاری از شرکت های موفق نشان داده است.

فرآیند هشت مرحله ای در مدیریت تغییر

بیایید از مراحل رویکرد مدیریت تغییر کاتر استفاده کنیم.

مرحله 1: ضرورت ایجاد

تغییر زمانی موفقیت آمیز است که کل شرکت خواهان آن باشد. اگر شما قصد دارید تغییر ایجاد کنید، باید دیگران را به این کار تشویق کنید.زمانی که شما شروع به ابتکار ایده های جدید می کنید نتیجه ی آن را به خوبی دریافت خواهید کرد. برای اینکه بدانیم چرا تغییر باید انجام شود و چگونه شرکت و کارکنان می توانند در این امر سهیم باشند باید از آمار و ارائه های بصری استفاده کنیم.

مرحله 2: ایجاد یک تیم

اگر دلیل متقاعد کننده شما محکم باشد، شما می توانید بسیاری از مردم را برای تغییر متقاعد کنید.  شما می توانید یک تیم از مردمی که شما را حمایت می کنند برای انجام تغییرات ایجاد کنید. از آنجا که تغییر ایده شماست، اطمینان حاصل کنید که تیم از شما حمایت می کند.
ساختار تیم خود را سازماندهی کنید و به اعضای تیم اعطای مسئولیت کنید تا آنها احساس کنند که در تیم بسیار مهم هستند.

مرحله 3: یک چشم انداز ایجاد کنید

وقتی یک تغییر اتفاق می افتد، داشتن چشم انداز بسیار مهم است. چشم انداز تمامی چیزها را برای افراد واضح می کند. وقتی چشم اندازی روشن دارید، اعضای تیم شما می دانند چرا روی تغییرات ابتکاری کار می کنند و بقیه کارکنان نیز می دانند که چرا تیم شما تغییرات را انجام می دهد.

مرحله 4: برقراری ارتباط با چشم انداز

بدست آوردن چشم انداز به تنهایی برای انجام تغییر کافی نیست. شما باید با چشم انداز خود در سراسر شرکت ارتباط برقرار کنید.این ارتباط باید اغلب و در جلسات مهم ایجاد شود. افراد با نفوذ را در این شرکت برای تأیید تلاش خود به جلسه دعوت کنید. از هر فرصتی برای برقراری ارتباط با چشم انداز خود استفاده کنید این امر می تواند در یک جلسه هیئت مدیره و یا یک ناهار کاری اتفاق بیافتد.

مرحله 5: حذف موانع

هیچ تغییری بدون موانع صورت نمی گیرد. هنگامی که چشم انداز خود را به دیگران معرفی می کنید، فقط می توانید از حمایت کارکنان برخوردار شوید. همیشه، افرادی هستند که در برابر تغییر مقاومت می کنند. گاهی اوقات فرآیندها و روش هایی وجود دارند که در برابر تغییرات مقاومت می کنند !ما همیشه مراقب موانع باشید و آنها را به محض اینکه ظاهر شوند حذف کنید. این باعث افزایش روحیه تیم شما و بقیه کارکنان خواهد شد.

مرحله 6: برای موفقیت های سریع گام بردارید

موفقیت های سریع بهترین راه برای حرکت کردن است. با موفقیت های سریع، تیم شما رضایت زیادی خواهد داشت و شرکت بلافاصله مزایای تغییرات شما را می بیند. در هر زمان برای سهامدارن مختلف یک موفقیت سریع ایجاد کنید تا آن ها تحت تاثیر فرآیند تغییر قرار بگیرند. اما همیشه به یاد داشته باشید که اهداف بلند مدت را نیز در نظر داشته باشید.

گام 7: اجازه دهيد تغييرات به بلوغ برسند.

بسیاری از تغییرات به دلیل اعلام زود هنگام پیروزی، شکست خورده اند. اگر شما تا زمانی که تغییر را 100٪ انجام نداده اید پیروزی را اعلام کنید، مردم زمانی که شکاف ها را مشاهده کنند، نگران خواهند شد. بنابراین، فرآیند تغییر را 100٪ تکمیل کنید و آن را برای مدتی رها کنید. قبل از اینکه بگویید تغییر تکمیل شده است زمانی را به فرآیندهای سازمانی و ارتباط با افراد صرف کنید.

گام 8: یکپارچه سازی تغییر

از مکانیسم ها برای یکپارچه سازی تغییر در زندگی روزمره مردم و فرهنگ سازمانی استفاده کنید. مکانیزم نظارت مستمر به منظور نظارت بر این است که آیا تمام جوانب تغییر در سازمان ایجاد شده یا خیر. هنگامی که شما کمبودها را مشاهده کردید سریعا برای تکمیل آن عمل کنید.

نتیجه

در دنیای در حال تغییر، کسی که از تغییرات استقبال می کند، جلوتر از رقبا می باشد.اگر شما با تغییراتی که در اطراف شما اتفاق می افتد راحت نیستید، قسمتی از وقت خود را برای خواندن کتاب «چه کسی پنیر مرا جا به جا کرد؟» توسط دکتر اسپنسر جانسون بگذارید.
این داستان به شما در مورد اینکه چرا تغییر لازم است و چگونه می توانید تغییر را انجام دهید کمک می کند.

نظرات کاربران

نظر خودتان را بنویسید