معرفی ابزارها و نرم افزارهای تحلیلی در بازاریابی اینستاگرام

در حالی که از اینستاگرام برای تبلیغ کسب و کار خود استفاده می کنید، بسیار مهم است که بر آمار منظم خود در اینستاگرام به طور مرتب نظارت کنید، با هدف اینکه بتوانید تجزیه و تحلیل درستی از آنچه در اینستاگرام انجام داده اید داشته باشید و متوجه سودمند بودن یا نبودن فعالیت های خود بشوید. به همین دلیل لازم دیدیم به معرفی ابزارها و نرم افزارهای تحلیلی در بازاریابی اینستاگرام بپردازیم.

ابزارهای پیگیری و تجزیه و تحلیل

ابزارهای متعددی برای اندازه گیری آمار در اینستاگرام وجود دارد. در زیر چند نمونه از ابزارهای تجزیه و تحلیل بررسی می شود:

Tagboard

Tagboard یک ابزار برای جستجوی محتوا در شبکه های اجتماعی است. هر Tagboard مجموعه ای از پست های شبکه های اجتماعی است که دارای هشتگ مربوط به آن می باشند. Tagboardها می تواند در وب سایت ها قرار گیرد و در برنامه های تلفن همراه، نمایش داده شوند. افراد می توانند مطالب مورد علاقه خود را انتخاب کنند و توسط Tagboardها آنها را جستجو کنند.
برای مشاهده وب سایت آن بر لینک کلیک کنید لازم به ذکر است استفاده از ابزارهای آن مستلزم پرداخت هزینه است.

Iconosqure

ابزاری برای نظارت و تبلیغ حساب کاربری خود در اینستاگرام است و کاربرد آن شامل موارد زیر است:

  • مشخص کردن گروه، فعالیت و توسعه فالورهای خود در اینستاگرام.
  • مشخص شدن تعداد فالورها (followers) و فالواینگ ها (following) .
  • آمار کل تعداد پست هایی که شما در اینستاگرام خود گذاشته اید در کل آماری کلی به شما از صفحه ی خودتان میدهد.

برای مشاهده وب سایت آن بر لینک کلیک کنید لازم به ذکر است خدمات این وب سایت برای 14 روز رایگان است و بقیه خدمات آن مستلزم صرف هزینه است.

ابزارهای تحلیلی در بازاریابی اینستاگرام

Crowdfire

Crowdfire ابزاری است که برای مدیریت ارتباطات شما در اینستاگرام و توییتر به کار می رود. با استفاده از این ابزار می توانید کاربران غیر فعال را پیدا کنید و آن ها را از حساب اینستاگرام خود خارج کنید و همچنین میتوانید کاربران فعال را پیدا کنید و آن ها را ترغیب به پیوستن به اینستاگرام خود کنید. برای مشاهده وب سایت آن بر لینک کلیک کنید. این وب سایت دارای خدمات رایگان ولی محدود است و استفاده از ابزارهای آن به صورت نامحدود مستلزم پرداخت هزینه است.

Collecto

Collecto را می توانید از collec.to دانلود کنید. ثبت نام کنید و Collecto را به اینستاگرام خود وصل کنید. این کار به شما اجازه می دهد تا تعداد افرادی که پست های شما را لایک می کنند، کامنت میگذارند و یا شما را فالو میکنند را مشاهده کنید.

ابزارها در بازاریابی اینستاگرام

Statigr.am

Statigr.am یکی دیگر از ابزارهای مدیریت وب مبتنی براینستاگرام است. به شما اجازه می دهد snapshots بگیرید، نظرات اخیر خود را مدیریت کنید و عکس های خود را در سیستم عامل های دیگر مانند فیس بوک و غیره ترویج کنید.

Postso

Postso یک ابزار زمانبندی و ارسال است که به شما اجازه می دهد تصاویر خود را در یک زمانبندی خاص ارسال کنید. همچنین این ابزار برای 14 روز رایگان است.

Twtrland

Twtrland که پیش از این یک ابزار تجزیه و تحلیل درTwitter بود، در حال حاضر برای فیس بوک و اینستاگرام هم خدمات ارائه داده است. این ابزار به شما امکان تجزیه و تحلیل پست های رقیبتان را می دهد. فراتر از آن شما می توانید آمار عکس های ارسال شده رقیب خود را مشاهده کنید و داشته باشید.
شما می توانید تاریخ های معینی را برای گرفتن آمار برای یک دوره خاص تنظیم کنید. علاوه بر این، می توانید رشد فالورهای خود را مشاهده کنید. شما می توانید آمار طرفداران خود را از مشارکت کاربرانتان بررسی کنید. این آمار ما را برای استفاده از هشتگها و تگ های موقعیت مکانی کمک می کند. مهم است که هر فعالیت مفیدی که داشته ایم را رشد دهیم. این ابزار تجزیه و تحلیل به شما کمک می کند فالورها و تعامل خود را افزایش دهید.

برنامه هایی برای کمک به پست های اینستاگرام

در ادامه چند برنامه کاربردی معرفی می شوند که در ایجاد تجربه ی کار با اینستاگرام به شما کمک می کنند.
Layout: طرح بندی یک برنامه کلی و کاربر پسند در اینستاگرام است. این برنامه به شما اجازه می دهد تا 2 تا 9 عکس خود را به یک تصویر تبدیل کنید. سه گزینه وجود دارد که می توانید عکس های خود را انتخاب کنید رول دوربین، عکس های اخیر و گزینه چهره های جالب که در آن چیدمان عکس های شما را نشان میدهد و شما گزینه چند عکس را انتخاب میکنید. علاوه براین ویژگی های خلاقانه زیادی که شامل معکوس کردن، تغییر اندازه و تنظیم مجدد می باشد در این برنامه وجود دارد.
Takeoff : یک برنامه کاربردی از Crowdfire است که برای زمانبندی پست های اینستاگرام به کار می رود. به این ترتیب، برنامه ها را برای زمان هایی تنظیم می کند که اکثر فالورهای شما آن را ببینند. Takeoff، کپشن شما رابررسی میکند و هشتگ های مرتبط را پیشنهاد می کند. شما همچنین می توانید مشتریان یا اعضای گروهی را اضافه کنید که به بررسی یا ایجاد محتوا برای اینستاگرام به شما کمک می کنند.
INK361 : یک برنامه تحت وب است که به مدیریت حساب اینستاگرام شما کمک می کند. با استفاده از آن، می توانید آلبوم ها و مخاطبین جدید و ... را کشف کنید وهمچنین می توانید برای هر شخصی که به فالورهای شما پیوست یک آلارم برای پست هایی که میگذارد نصب کنید. شما همچنین می توانید یک نمای کلی از آمار پست های نمایش داده شده خود را دریافت کنید تا پیگیری تاثیر اجتماعی پست های خود را بعد از مدتی دنبال کنید.
tapshop : این برنامه به شما کمک می کند تا طرفداران خرید از اینستاگرام بتوانند خرید خود را از این طریق انجام دهند. با این کار، مشتریان شما با یک ایمیل که لینکی از صفحه محصولات شما است، یک صفحه سفارشی از محصولاتی که دوست داشتند را دریافت می کنند. علاوه بر این، کلیک، سفارشات و درآمدی که از صفحه tapshop شما به دست آمده، میتوانید اندازه گیری کنید.
Snapseed : یکی از بهترین برنامه های کاربردی برای ادیت و ویرایش عکس می باشد و با انواع خلاقیت ها، عکس شما را نمایش می دهد. این برنامه به کاربر امکان کنترل عکس های خود  تقریبا در هر جنبه ای را می دهد.
Timer Cam : در صورتی که میخواهید از خودتان عکس بگیرید و نیاز به تنظیم تلفن خود روی سه پایه یا سطوح دیگر داشته باشید، این برنامه میتواند تا 30 ثانیه عکسبرداری کند و سپس عکس ها را نمایش دهد. این برنامه برای آندروید و آیفون در دسترس است.

محاسبه موفقیت

اگر مردم پست های شما را دوست دارند، این امر به وضوح نشان می دهد که شما کارتان را درست انجام می دهید. در ضمن، اگر شما مشاهده کردید برخی از عکس ها لایک کمتری از عکس های دیگر دریافت کرده اند، شاید در مورد آن عکس ها موردی وجود دارد که طرفداران شما را جذب نمی کند. این یک ایده هوشمندانه می باشد که از ارسال چنین تصاویری در آینده جلوگیری شود.

تحلیل اینستاگرام


به طور مشابه، کامنت ها باید در اینستاگرام نیز تحلیل شوند. اگر فالورهای شما، برای عکس های شما کامنت میگذارند، این یعنی آن ها با پست های شما تعامل برقرار می کنند. علاوه بر این، توجه به فالورهای خود در اینستاگرام ضروری است. اگر روز چهارشنبه یک پست بسازید و بعد از ظهر چهارشنبه ، 30 فالور جدید داشته باشید، این به این معنی است که احتمالا چیزی درباره این پست وجود داشت که کاربران جدیدی به صفحه اینستاگرام شما متصل شدند. شاید شما یک هشتگ جدید استفاده کرده اید یا مکانتان را تگ کرده اید. بنابراین، هنگامی که می خواهید موفقیتتان را دراینستاگرام اندازه گیری کنید بسیار مهم است که به این فاکتورها نگاهی بیندازید.

تجزیه و تحلیل در بازاریابی اینستاگرام


همچنین ضروری است که به بازخورد فالورهای خود توجه کنیم. اگر افراد نظر خود را در مورد عکس های شما می نویسند، ابتدا به محتوای کامنت ها توجه کنید و آن را تجزیه و تحلیل کنید، آیا آنها عکس را لایک کرده اند؟ یا لایک نکرده اند؟ آیا آنها پیشنهاداتی برای آینده دارند؟ به نظر آنها گوش کنید. این امر به آنها احساس ارزشمندی می دهد و پیج شما را یک پیج کاربر پسند می بینند.علاوه بر این بررسی کنید که افراد درباره شما یا پیج شما چه بحث هایی دارند. هشتگ های مختلف اینستاگرام راجستجو و کشف کنید.

با بررسی اینکه افراد با کلیک بر روی لینک به وارد پیج اینستاگرام شما می شوند یا خیر را می توانید از طریق Google Analytics پیگیری کنید. شما می توانید به سادگی یک صفحه فرود برای کلیک های اینستاگرام خود ایجاد کنید و پیوندهای آن را پیگیری کنید.
شما می توانید موفقیت های اینستاگرام خود را فقط با دریافت تعاملاتی که از عکس های خود می گیرید اندازه گیری کنید و سعی کنید دقیقا مشخص کنید که چرا بعضی از عکس ها نوع خاصی از تعامل را دریافت می کنند و دیگر عکس ها ممکن است این نوع مشارکت را دریافت نکنند.

توسط

بازاریابی محتوا

بازاریابی محتوا، یعنی ، ایجاد و توزیع محتوایی که مورد نظر مخاطبان است و آنها را جذب و تشویق می کند تا اقداماتی را که برای کسب و کار سود آور است را انجام دهند.

نظرات کاربران

نظر خودتان را بنویسید