ارسال پست و جذب مخاطب در بازاریابی اینستاگرام

در این مقاله در مورد ارسال تصاویر و فیلم ها در اینستاگرام صحبت خواهیم کرد و همچنین به بررسی چگونگی جذب مخاطب از طریق ارسال پست جذاب، خواهیم پرداخت.

ارسال عکس ها و فیلم ها

اینستاگرام، به وضوح، عکس ها را به اشتراک می گذارد. برای آپلود یک عکس، ابتدا روی دکمه دوربین آبی در مرکز پنل اینستاگرام کلیک کنید. به طور خودکار، اینستاگرام دوربین دستگاه شما را فعال می کند، به طوری که شما می توانید بر روی یک عکس کلیک کنید یا تصویری را که قبلا در گالری دستگاه شما ذخیره شده است را انتخاب کنید.
یکی از مواردی که باید در نظر داشته باشید این است که اگر یک عکس را از دوربین خود انتخاب می کنید، اینستاگرام عکس ها را به اندازه مربعات مناسب برش می دهد. بنابراین، اگر شما یک عکس انتخاب کنید که در اصل به صورت افقی گرفته شده باشد، شما باید برخی از قسمت های تصویر را بردارید یا با رنگ پیش فرض، سیاه و سفید کنید.

بازاریابی اینستاگرام


با نمایش ویدئودر اینستاگرام ، شما می توانید کلیپ های ویدئویی کوتاه ضبط کنید که از سه تا پانزده ثانیه طول می کشد. برای ضبط یک ویدیو، دکمه دوربین را فشار داده و گزینه ضبط ویدئو را در سمت راست انتخاب کنید. اگر شما از ویدیو راضی نیستید، می توانید آن را حذف کنید.
هنگامی که شروع به آپلود عکس ها یا فیلم ها در اینستاگرام می کنید فالورهای شما شروع به برقراری ارتباط با این عکس ها و فیلم ها می کنند. آنها شروع به لایک و کامنت در مورد آنها می کنند. به طور عمده، مهم است که به فیدبک فالورهای خود توجه کنید. احتمالا، شما فقط یک عکس از یک محصول جدید ارسال کرده اید و فالورهای پیچ شما در مورد آنچه که دوست دارند و آنچه که دوست ندارند، اظهار نظر می کنند. این اطلاعات مهمی است که شما می توانید دراینستاگرام داشته باشید.

توسعه کسب و کار در اینستاگرام

هنگامی که ما در مورد افزایش کسب و کار از طریق اینستاگرام بحث می کنیم. می دانیم که نقش اصلی را جلب نظر کاربران ایفا میکند. شبکه های اجتماعی فقط فالورها و لایک ها نیستند بلکه باید بدانید فالورهای شما از پست های شما چه چیزی دریافت میکنند و از آن ها چه سودی می برند؟ محتوای پست های شما چه تاثیری روی آنها دارد؟ پاسخ به این سوال ها ساده است. هرچه کامنت ها بیشتر باشد تعامل بیشتر است. هنگامی که ما در مورد تقویت مشارکت در شبکه های اجتماعی صحبت می کنیم، افراد در اینستاگرام مشتاق تر به نظر می رسند.
در تحقیقات انجام شده میزان جذب شدن کاربران به اینستاگرام نسبت به برندهای برتر 58 بار بیشتر از فیس بوک و 120 بار بیشتر از توییتر است.

ارسال عکس و فیلم در بازاریابی اینستاگرام


برای رسیدن به تعامل بیشتر:

  • از هشتگ استفاده کنید، هشتگ ها پست ها را در صفحه ی مربوط به تگ ها نشان می دهد. هنگامی که متن شما توسط هشتگ دنبال می شود، صفحه شما در لیست جستجوی مخاطبان نشان داده می شود.
  •  سعی کنید بزرگترین جامعه ممکن را بسازید. هنگامی که شما در مورد پست کسی نظر می دهید، تمایل دارید او را دنبال کنید. این مشارکت به شما امکان می دهد که نام خود را به طور مرتب در پست ها نشان دهید و این ایجاد تعامل است.
  • از یک تم جذاب استفاده کنید، اگر مقاله شما درمورد یک موضوع خاص باشد، جذاب تر می شود.
  • از رنگ های زیبا استفاده کنید تا کاربران نگاهی دلپذیر به حساب کاربری شما داشته باشند. این باعث می شود که پست های شما زیبا وخواندنی باشد.
  • برای جذب مخاطب برای پست های خود باید حرفی برای گفتن داشته باشید. پست شما نباید فقط یک تصویر باشد، باید یک داستان قابل توجه برای گفتن داشته باشد.
  • بر حساب خود به طور مداوم نظارت داشته باشید شما می توانید رشد حساب خود را اندازه گیری کنید.

با جامعه ارتباط برقرار کنید

شبکه های اجتماعی فقط برای تبلیغات مورد استفاده قرار نمی گیرند، بلکه برای تعامل با افراد، گروه ها و جوامع نیزهستند. برای ارتباط برقرار کردن با جامعه اینستاگرام، میتوانید از نماد جستجو در پایین صفحه استفاده کنید. شما می توانید افراد مورد علاقه خود را در آنجا جستجو کنید. شما می توانید دوستان، مربیان، رقبا، و افرادی که برای شما مفید هستند در آنجا ببینید.
برای شروع تعامل، مانند پست، باید دوبار روی پست مورد نظر کلیک کنید یا با کلیک روی دکمه قلب نظر مثبت خود را در مورد آن پست بیان کنید. برای بیان تعامل به سطح بالاتر، نظر خود را با کلیک بر روی نماد حباب بیان کنید. افراد خاصی را با استفاده از پیشوند @ قبل از نام آنها ذکر کنید تا بتوانید با آنها ارتباط برقرارکنید.
جامعه اینستاگرام قطعا یک راه جدید برای برقراری ارتباط با افراد است. بیش از 150 میلیون نفر هر ماه در این پلتفرم با یکدیگر در تعامل هستند.

تنظیم دقیق محتوا در بازاریابی اینستاگرام

اینستاگرام یک برنامه اجتماعی است و ما حساب های اجتماعی را برای استفاده از تجربیات بیشتر میسازیم. شما ممکن است اینستاگرام را به فیس بوک، توییتر وبلاگ و... پیوند دهید.

پیوند با شبکه های اجتماعی دیگر

برای اتصال به اکانت های اجتماعی، به برگه مشخصات بروید و سپس شبکه ای را که میخواهید به اینستاگرام وصل کنید انتخاب کنید.

پیوند با شبکه های اجتماعی

هربار که عکسی را در پیچ اینستاگرام خود پست می کنید، شما می توانید این پست را برای به اشتراک گذاشتن در هر یک از شبکه های اجتماعی که فعال کرده اید، ارسال کنید. اگر تصمیم به اشتراک گذاری در شبکه های اجتماعی نداشته باشید، عکس پست شما تنها به اینستاگرام ارسال خواهد شد و تنها توسط کسانی که  شما را در اینستاگرام فالو می کنند مشاهده خواهد شد.

اضافه کردن فیلترها:

بعد از گرفتن یا انتخاب یک عکس، هنگامی که روی کلمه بعدی ضربه بزنید، مجموعه ای از سه آیکون در زیر تصویر ظاهر می شود، با کشیدن انگشت خود، می توانید کنتراست را افزایش دهید، و حالت های مختلف تزیینی به عکس خود اضافه کنید. این گزینه نه تنها یک عکس فوری معمولی را به یک اثر عکاسی هنری تبدیل می کند.
17 فیلتر معروف در اینستاگرام وجود دارد که لایه های مختلف و از پیش تعیین شده را به عکس های شما اضافه می کند و به آنها اثر دلخواه می دهد. از فیلترها استفاده کنید و بهترین تصویر را برای پست خود انتخاب کنید.

برخی از فیلترها:

Clarendon : در ابتدا به عنوان یک فیلتر ویدیو منتشر شد، بعدها Clarendon ها برای عکس ها نیز قابل دسترسی بود. این  فیلتر سایه ها را تشدید می کند و جلوه های برجسته ی عکس شما را روشن می کند.
Gingham : یکی دیگر از فیلترهایی هست که قبلا فقط برای ویدیو استفاده می شد. هنگام استفاده از آن برای عکس ها ،آن را مات و کم رنگ می کند. اگر برای یک عکس تیره تر استفاده شود، آن را به رنگ زرد مایل به روشن تبدیل می کند.
Moon: این فیلتر برای ویدیو بود، آن را به عنوان نسخه سیاه و سفید از Gingham، با سایه های شدیدتر در نظر می گیرند.
Lark: رنگ تصاویر شما را افزایش می دهد و تمام رنگ های شما را به جز رنگ قرمز تشدید می کند.
Ludwig: یک فیلتر شدید است. رنگ ها درآن گرم وگرم تر هستند، رنگ های تیره ،تیره تر می شوند، و سایه ها و جاهای برجسته در عکس نسبتا تشدید می شوند.
قبل از اینکه عکس خود را ذخیره کنید، باید چند گزینه دیگر را امتحان کنید و بهترین را انتخاب کنید.

استفاده از هشتگ ها

هشتگ ها یک تگ یا برچسب است که در پلتفرم های شبکه های اجتماعی مورد استفاده قرار می گیرد تا موضوع خاصی را از طریق آن ها پیدا کنند. هشتگ ها یک مسیر برای افرادی است که در شبکه های اجتماعی به دنبال یک موضوع مشترک هستند.
برای استفاده از هشتگ ها باید آن ها را قبل از کلمه کلیدی یا عبارتی که میخواهید ایجاد کنید، قرار دهید.به عنوان مثال، شما می خواهید مردم را برای دیدن تصاویر طبیعت خود، دعوت کنید. شما می توانید از عنوان #طبیعت استفاده کنید. در ادامه برخی جزئیات در مورد استفاده از هشتگ ها در اینستاگرام مورد بحث قرار می گیرد.

استفاده از هشتگ ها برای برندهای خاص

هشتگ هایی از نوع نام تجاری یا کسب و کار خود ایجاد کنید. آنها باید بتوانند شما را به طور ویژه توصیف کنند. هشتگ های شما باید منحصر به فرد و به یاد سپردنی باشند. آنها را در بیشتر پست های اینستاگرام مربوط به کسب و کار خود بکار ببرید. لازم نیست از هشتگ های کسب و کار خود استفاده کنید، وقتی محتوایی را که مربوط به کسب و کارتان نیست ارسال می کنید.

ترکیبی از هشتگ های محبوب و کمتر رایج

در حالی که ممکن است اعتقاد داشته باشید بهتر است فقط از هشتگ های محبوب استفاده کنید، این یک اشتباه است. بله، درست است که شما باید از هشتگ های شناخته شده استفاده کنید تا شانس خود را در جستجوهای مورد علاقه خود بیشتر کنید. اما اگر همه ی افراد دیگر هم همین کار را انجام دهند، قطعا پست شما به سرعت در عمق نتایج جستجو ناپدید خواهد شد.
در عوض، اتصال به هشتگ های کمتر رایج، تضمین می کند که پست های شما بیشتر در موارد جستجو، باشد. استفاده از ترکیب هر دو نوع هشتگ بیشتر ضامن کسب و کار شما می باشد.

ایجاد لیست های هشتگ

شما میتوانید هشتگ های انتخابی برتر و مورد علاقه خود را در لیست های متعدد ذخیره کنید. لیست ها یتان را نامگذاری کنیددر هنگام ارسال پست ها آن ها را کپی کنید و آن را به عنوان پست اینستاگرام اضافه کنید تا زمان تایپ کردن خود را ذخیره کنید.

نظارت بر تگ مکان (Location)

یک ایده عالی برای استفاده از ویژگی های اینستاگرام این است که به شما اجازه می دهد تا مکان هایی که عکس می گیرید، برچسب گذاری کنید. هنگامی که شما یک مکان را در اینستاگرام برچسب گذاری می کنید، افراد می توانند تمام عکس هایی را که در آن مکان خاص برچسب گذاری شده اند، را جستجو کنند.

برای اضافه کردن یک مکان در اینستاگرام، هنگام پست یک عکس جدید، یک گزینه اضافه کردن موقعیت مکانی وجود دارد. با این حال، شما همچنین می توانید موقعیت مکانی را به عکسی اضافه کنید که قبلا پست کرده اید. در بالای صفحه، یک لینک به نام "اضافه کردن محل" وجود دارد. بر روی آن ضربه بزنید، اینستاگرام به طور خودکار سعی می کند تا مکان شما که در حال حاضر در آن قرار دارید را جستجو کند. اما در صورتی که شما در محل عکسبرداری نیستید، می توانید خود را در کادر جستجو در بالای صفحه، آن مکان را جستجو کنید. هنگامی که مکان نمایش داده می شود، بر روی آن ضربه بزنید. روی دکمه Done کلیک کنید تا تغییرات ذخیره شود.
برای ویرایش عکسی که قبلا پست کرده اید، فقط روی سه نقطه زیر عکس ضربه بزنید. هنگامی که روی سه نقطه ضربه بزنید، گزینه ای به نام ویرایش (Edit) نمایش داده می شود، با انتخاب آن گزینه می توانید پست خود را ویرایش کنید.

 

توسط

بازاریابی محتوا

بازاریابی محتوا، یعنی ، ایجاد و توزیع محتوایی که مورد نظر مخاطبان است و آنها را جذب و تشویق می کند تا اقداماتی را که برای کسب و کار سود آور است را انجام دهند.

نظرات کاربران

نظر خودتان را بنویسید