تکنیکهای تبلیغات

تکنیکهای تبلیغات
 • آوانگارد

استفاده از این کالا مردم رو از زمان خودشون جلوتر می ندازه مانند اولین بچه ای که تو همبازیاتون از این اسباب بازی دارین.

 • اعداد و اطلاعات

آمار و ارقامی که بتونن بهتر بودن محصول رو نشون بدن مثلا ماشینی که عملا نشون می ده صفر تا صدش چقدر طول می کشه.

 • کلمات بی پشتوانه

اعلام وجوه مثبت کالا بدون ارائه گارانتی مثلا دانشمندی رو نشون میدن که با استفاده از محصولات کلی وزن کم کرده.

 • ترکیبات جادویی

کشف جدیدی در محصول وجود داره که باعث اثر گذاری بهتر می شه مثلا قرص مسکنی که با استفاده از پوشش جدید درد رو سریعتر کم می کنه.

 • میهن پرستی

خرید این محصول نشان دهنده میهن پرستیه مانند شرکتی که عنوان می کنه این محصول در کشورش و با استفاده از هم میهنان شما ساخته شده.

 • انحراف

در این تبلیغات یک مسئله و مشکل مورد توجه قرار می گیره ولی در نهایت با هدف گیری احساسات ختم می شه مانند تبلیغ سیگاری که ابتدا مسئله سلامتی را نشان می ده و بعد در ادامه یک کابوی که بعد از یک روز خسته کننده دارد سیگار می کشه.

 • انتقال

لغات و ایده ها برای نشان دادن کیفیت همراه با محصول استفاده می شه مثلا البسه ای که افراد در طول تابستان می پوشن و با آن در کنار دریا و در بین یکسری آدمهای مد بالا و با کلاس قرار دارن
 

 • مردم عادی

محصولی که برای مردم عادی مناسبه مانند تولید کننده کورن فلکسی که یک خانواده معمولی را به هنگام صرف آن و در کنار هم خوشحال نشان می ده.

 • پز دادن

نمایش این موضوع که استفاده کنندگان از این محصول به طبقه خاصی اشرافی از جامعه متعلقن مثلا  افرادی که با لباسهای رسمی در حال نوشیدن قهوه در یک گالری هنرین.
 

 • رشوه دادن

      در ازای خرید به شما هدیه ای تعلق می گیره مثلا هبرگر بخرید و یک سیب زمینی سرخ شده رایگان دریافت            کنین.

 • رضایت نامه

       استفاده از افراد مشهور برای توصیه به مصرف محصول مثلا یک بازیکان فوتبال محصول را تبلیغ کنه.

 • طنز

      افراد با تحریک حس تفریح کردن و خندیدن دلیلی برای خرید محصول پیدا می کنن.
 

 • راه حل ساده

از پیچیدگی بپرهیزید و بسیاری از مشکلات را با یک راه حل مرتفع کنین مثلا تبلیغات لوازم آرایش که می گه با این لوازم خوشحال، زیبا و دوست داشتنی می شین.

 • پشته سازی

در این تکنیک به جای تمرکز بر موارد منفی محصول بر مواردی تمرکز می شه که مثبته و نکاتی را تلقین می کند که تصویر کامل محصول نیس مثلا شکلاتی که سراسر شیرینیه و کالری بالایی داره به شکلی تبلیغ می شود که دارای چربی پائینیه و کالری کمی داره.
 

 • زرق و برق عمومی

این نوع تبلیغات برای محصولاتی استفاده می شود که جنبه تجملاتی دارد مثلا اگر ماشین فلان را خرداری کنین جزء طبقه مرفه می شین و یا زندگی شما عوض می شه.
 

 • ارابه موسیقی

در این نوع تبلیغ بیشتر روی معرفیت و مشهوریت استفاده از کالا تاکید می شه تا به شما بقبولان که "اگر خواهی نشوی رسوا همرنگ جماعت شو" و برای این مهم از محصولات ما خریداری کنید
 

 

سایر مطالب مرتبط از بلاگ
بازاریابی محتوا
بازاریابی محتوا، یعنی ، ایجاد و توزیع محتوایی که مورد نظر مخاطبان است و آنها را جذب و تشویق می کند تا اقداماتی را که برای کسب و کار سود آور است را انجام دهند.
1397/4/29
بازاریابی اینترنتی
بازاریابی اینترنتی، دیجیتال مارکتینگ و یا بازاریابی دیجیتال اصطلاحی است که برای بازاریابی محصولات یا خدمات بگونه ای هدفمندو با استفاده از فن آوری های دیجیتالی برای دسترسی به مشتریان و حفظ آنها ...
1397/4/28
تبلیغات
تبلیغات یک تکنیک کارآمد و موثر برای ترویج کالا، خدمات است. در حقیقت روشی از ارتباطات غیر شخصی است که در آن اطلاعات کسب‌ و کار برای مشتریان بالقوه در دسترس قرار می‌گیرد.
1397/4/25
آژانس تبلیغاتی
آژانس های تبلیغاتی معمولا شرکت هایی هستند که به سازمان ها یا افراد کمک می کنند تا مخاطبان مورد نظر خود را از طریق تبلیغات صوتی/ تصویری جذاب به دست آورند.
1397/4/24
ارائه نمونه کارهای تبلیغاتی
کارفرما و یا مشتری شما نیاز به دانستن مجموعه مهارت های شما دارد. راه ساده و ترجیحی برای نشان دادن مهارت های خود، نمونه کارهای است که ایجاد میکنید.
1397/4/24
کپی رایتینگ (Copywriting) یا متن تبلیغاتی چیست؟
کپی رایتینگ هنر و دانش نوشتن متن های تبلیغاتی برای کسب و کار است. نوشتن متن روزنامه، مجله، بیلبورد، رادیو، تلویزیون و... در این حوزه قرار می گیرد.
1397/4/24
کمپین تبلیغاتی و تحقیقات تبلیغاتی
کمپین تبلیغاتی فعالیت‌ها و تکنیک هایی هستند که محصول شما را در میان مشتریان محبوب می‌سازند. از طرفی تحقیقات تبلیغاتی یک تکنیک علمی برای تجزیه و تحلیل عمیق رفتار مصرف کنندگان است.
1397/4/24
تفاوت بازاریابی و تبلیغات
بسیاری از افراد بازاریابی را با تبلیغات را اشتباه می گیرند. آنها فکر می کنند، هر دو یکسان هستند . اما تفاوت های متفاوتی بین این دو وجود دارد.
1397/4/17
تاریخچه و مفاهیم بازاریابی
بازاریابی یا مارکتینگ فرآیندی مدیریتی- اجتماعی است که افراد و گروه‌ها از طریق تولید و مبادله‌ی کالا، نیازهای خود را تأمین می‌کنند. در مبحث تفاوت بازاریابی با فروش میتوان گفت فروش به نتایج کمّی ...
1396/11/15
خلاصه کتاب اصول و فنون مذاکره
خلاصه کتاب اصول و فنون مذاکره
1394/5/10

نظرات کاربران

نظر خودتان را بنویسید