مقالات پایه ای این حوزه

مدیریت استراتژیک

جایگاه حوزه دانشی مدیریت استراتژیک، در زنجیره کسب و کار از دیدگاه "مدیرسان" با الهام از "زنجیره ارزش پورتر"

(شرکتهای پروژه‌محور، برای مراحل مربوط به تولید خدمات خود باید از حوزه دانشی مدیریت پروژه استفاده نمایند)

 مدیریت استراتژیک
جهت مشاهده بزرگتر عکس، کلیک نمایید

یکی از اولین اقداماتی که هر شرکتی در راستای توسعه کسب و کار با استفاده از دانش مدیریت باید انجام بدهد، تدوین چشم انداز و به دنبال آن تدوین طرح استراتژیک یا همان برنامه‌ریزی استراتژیک است. 

اما این حوزه دانشی مدیریت با توجه به نظریه‌ها، مدل‌ها و تکنیک‌های بسیار متنوعی که  دارد، برای خیلی‌ها کمی مبهم است.

حال این‌که باید از چه مدلی برای طرح‌ریزی استراتژیک شرکتمان استفاده کنیم؟ با توجه به خصوصیات شرکتمان و در شرایط کنونی بهتر است از چه ابزارها و تکنیک‌هایی استفاده کنیم؟ مدل دیوید، مدل برایسون، BSC، پنج نیروی پورتر، مدل بوستن BCG و ... جایگاه این مدل‌ها و تکنیکها کجاست و چه موقع باید به سراغ کدام یک از آن ها باید رفت؟

این‌ها همگی سوالات اشخاصی هستند که می خواهند در این زمینه فعالیت خود را شروع کنند.

برای درک بهتر این حوزه و با توجه به هدف اولیه این سایت، این مطالب در باکس‌های مختلف ارائه شده در زیر، با یک ترتیب منطقی ارائه و توضیح داده می‌شوند تا شاید کمکی باشیم در راستای استفاده کاربردی و بهینه ابزارهای مدیریتی در شرکت‌ها و سازمان‌های کشور عزیزمان.

 

لطفا مطالب سایت را به ترتیب شکل زیر مطالعه کنید:

 

 مدیریت استراتژیک
جهت مشاهده بزرگتر عکس، کلیک نمایید

خدمات مشاوران مدیرسان در این زمینه

1- انجام مطالعات شناخت و آنالیزهای سازمانی و تدوین چشم انداز و سند استراتژیک شرکت

 

2- استقرار سیستمهای کنترلی 

 

3-استقرار کارت امتیازی متوازن

 

 

جهت دریافت اطلاعات بیشتر از طریق ایمیل

 info@Modirsun.com

و یا شماره تماس های : 66558726 021  و 09121485465  تماس حاصل نمایید. 

کلیات طرح ریزی و مدیریت استراتژیک

مفهوم برنامه‌ریزی و مدیریت استراتژیک از کجا آمده است؟ تاریخچه شکل گیری مباحث مختل آن چیست؟ مفاهیم اصلی و پایه‌ای این حوزه چه هستند؟ متفکرین و تاثیرگذارن اصلی این حوزه چه کسانی هستند؟ باکس های زیر به پاسخ این سوالات می‌پردازند.

جزئیات طرح ریزی و مدیریت استراتژیک

فرایند شکل‌گیری رویکردها، مدل ها و تکنیک های طرح‌ریزی استراتژیک به چه صورت است؟ اساسا یک برنامه استراتژیک از چه بخش‌هایی تشکیل شده؟ چند سطح استراتژی در سازمان‌ها داریم؟ باکس های زیر این دسته از سوالات و کلا هر آنچه مربوط به طرح‌ریزی و مدیریت استراتژیک می‌باشد را پاسخ می دهند.

درباره مدیرسان


مدیرسان ارتباطی میان دانشگاه و صنعت


سایت مدیرسان با هدف ارتباط عمیق بین مفاهیم ارائه شده در دانشگاه و نیازمندی های صنایع تاسیس شده است. ما با درک این نیازمندی، مفاهیم مهندسی صنایع و مدیریت را با یک نگاه جدید و کاربردی در این سایت گردآورده ایم، تا شاید بتواند در گوشه ای از صنعت کشورمان گره گشای کارشناسان و متخصصان ایرانی باشند.

هدف ما از این بخش، ارائه ی مطالب پایه و اساسی در زمینه علوم مدیریت و مهندسی صنایع می باشد. شما با مطالعه این بخش، می توانید کلیدواژه های علوم مدیریت را درک کرده و با نگاه بهتری نسبت به انتخاب تکنیک ها و حل مسائل کاری خودتان اقدام کنید.