کیفیت و بهره‌وری

جایگاه حوزه دانشی مدیریت کیفیت و بهره‌وری، در زنجیره کسب و کار از دیدگاه "مدیرسان" با الهام از "زنجیره ارزش پورتر"

(شرکتهای پروژه‌محور، برای مراحل مربوط به تولید خدمات خود باید از حوزه دانشی مدیریت پروژه استفاده نمایند)

 کیفیت و بهره‌وری
جهت مشاهده بزرگتر عکس، کلیک نمایید

مدیریت کیفیت و بهره‌وری یکی از حوزه‌های پشتیبان کسب و کار است، به این معنی که نمی‌توان یک جایگاه ثابت را در زنجیره کسب و کار برای آن در نظر گرفت مثلا نمی‌توان گفت جایگاه و زمان استفاده از اصول و تکنیک‌های این حوزه فقط در هنگام تولید است یا فقط در هنگام بازاریابی است. بلکه در تمامی مراحل کسب و کار باید با استفاده از مفاهیم این حوزه و بکار بردن تکنیک‌های آن، کسب و کارمان را بهینه‌تر مدیریت کنیم.

خیلی وقت‌ها برای ما سوال پیش آمده که:

از نظر مفاهیم، زمان اجرا و توالی پیاده سازی ایزو با مدل های تعالی مثل EFQM با TQM چه تفاوتی دارد؟ لیست کامل استانداردهای ایزو چیست؟ استقرار چرخه بهبود بهره‌وری چه تقابلی با پیاده‌سازی ایزو دارد؟ اولین اقدامی که در یک شرکت باید انجام داد استقرار ایزوست یا عارضه‌یابی و یا کار بر روی شاخص‌های بهره‌وری ان شرکت؟

در این حوزه سعی شده به همه این سوالات به زبان ساده و کاربردی پاسخ داده شود:

درباره مدیرسان


مدیرسان ارتباطی میان دانشگاه و صنعت


سایت مدیرسان با هدف ارتباط عمیق بین مفاهیم ارائه شده در دانشگاه و نیازمندی های صنایع تاسیس شده است. ما با درک این نیازمندی، مفاهیم مهندسی صنایع و مدیریت را با یک نگاه جدید و کاربردی در این سایت گردآورده ایم، تا شاید بتواند در گوشه ای از صنعت کشورمان گره گشای کارشناسان و متخصصان ایرانی باشند.

هدف ما از این بخش، ارائه ی مطالب پایه و اساسی در زمینه علوم مدیریت و مهندسی صنایع می باشد. شما با مطالعه این بخش، می توانید کلیدواژه های علوم مدیریت را درک کرده و با نگاه بهتری نسبت به انتخاب تکنیک ها و حل مسائل کاری خودتان اقدام کنید.