بازاریابی و برند

جایگاه حوزه دانشی مدیریت بازاریابی، فروش، خدمات پس از فروش و برندینگ، در زنجیره کسب و کار از دیدگاه "مدیرسان" با الهام از "زنجیره ارزش پورتر"

(شرکتهای پروژه‌محور، برای مراحل مربوط به تولید خدمات خود باید از حوزه دانشی مدیریت پروژه استفاده نمایند)

 بازاریابی و برند
جهت مشاهده بزرگتر عکس، کلیک نمایید

مفهوم بازاریابی یکی از مواردی است که خیلی‌ وقت ها درک درستی از آن نمی‌شود. 

در اصل بازارسنجی و مطالعات بازار جزو اولین مراحل کسب و کار است. 

این نکته بسیار مهمی است که امروزه خیلی‌ها در محیط کسب و کاربه آن توجه لازم را ندارند. قبل از شروع کار این بازار است که به ما می‌گوید چه محصولی را تولید کنیم، با چه ویژگی‌هایی، برای کدام دسته از مشتریان، در کدام منطقه، و با چه آرم و برند و...

این مطالب در دو دسته اصلی  بازارسنجی(مطالعه بازار) و بازاریابی بررسی می‌شوند. به طور خلاصه بازارسنجی رویدادی است که برای یک کسب و کار جدید یکبار اتفاق می‌افتد یعنی یکبار مطالعه می‌کنیم که چه محصولی را برای چه بازاری تولید کنیم. اما بازاریابی یک فرایند دائمی برای فروش محصول مربوطه است.

در این سایت این دو قسمت در دو بخش جداگانه ارائه شده اند:

بخش بازارسنجی در حوزه اولیه کسب و کار"حوزه بازارسنجی و کارآفرینی" و بخش دوم در این قسمت ارائه می‌گردد. چرا که با اعتماد به هوش شما مشتریان عزیز این سایت، زمان استفاده از تکنیک‌های مربوط به هر کدام از این دو حوزه را به خود شما واگذار می‌کنیم. فقط توضیح مختصری ارائه می‌شود که: اگر در آغاز کسب و کار هستید باید هم مطالعات بازار(یعنی بازارسنجی) و هم  مباحث اصلی بازاریابی که در اینجا مطرح شده (یعنی بخش‌بندی بازارSTP و آمیخته بازاریابی4P) را قبل از هر کاری انجام دهید. اما اگر در حال ارائه خدمات یا تولید محصول هستید، باید جهت بهینه‌سازی محصولات یا ارائه محصولات جدید از این تکنیک‌ها به طور دائمی استفاده کنید.

پس از بازاریابی نوبت  به فروش می‌رسد که تکنیک ها و مطالب آن در زیر آمده است.

اما در کل این مراحل، تفکر برند سازی و مدیریت برند را باید در نظر داشته و تاثیر آن را در تمام مراحل کسب و کار از طراحی، بسته‌بندی، توزیع و خدمات پس از فروش ببینیم.

همچنین باید با اخذ بازخورد دائمی از مشتریان برنامه های بازاریابی و فروش را بهینه کرد. این اقدام در مدیریت ارتباط با مشتریان(CRM) اتفاق می‌افتد.

شکل زیر یک مدل مفهومی از چگونگی ارتباط بخش‌های این حوزه با هم را نشان می‌دهد: 

 بازاریابی و برند

مدیریت بازاریابی

در بخشهای قبلی بازارسنجی را مرور کردیم شاید این سوال پیش آید که تفاوت آن با بازاریابی چیست. در این بخش باید تلاش گردد اطلاعاتی کسب گردد که بتوان توسط آنها برنامه اجرایی سازمان را ترسیم نمود. این برنامه با توجه به مقتضیات بازار تغییر خواهد کرد. در واقع اطلاعات مورد نیاز باید دارای جزئیات زیادی بوده تا بتواند جوانب گوناگون بازار را مورد بررسی قرار دهد. ضمن اینکه این فرآیند مقطعی نبوده و باید بطور مداوم انجام گیرد تا هر زمان که سازمان لازم دانست تغییرات لازم را ایجاد نماید. از سوی دیگر در بازاریابی به جای تمرکز بر محیط بیرونی بیشتر رویکرد درون سازمانی وجود دارد. یعنی بررسی عوامل قابل کنترل توسط سازمان است که مورد بحث و بررسی قرار می گیرد.

در این بخش باید پس از گردآوری اطلاعات زمان حال، از هر طریقی آنها را تحلیل نمود و تصمیمات مربوط به کسب و کار را درغالب فروش و توزیع اتخاذ نمود.

خدمات مشاوران مدیرسان در این زمینه

1- انجام کلیه خدمات بازاریابی اعم از تهیه استراتژی‌های بازاریابی و انجام خدمات مربوطه توسط تیمهای مجرب

 

2- طراحی و تهیه پکیجهای تبلیغاتی

 

3- تدوین استراتژیهای برندینگ و برندسازی

 

 

جهت دریافت اطلاعات بیشتر از طریق ایمیل

 info@Modirsun.com

و یا شماره تماس های : 66558726 021  و 09121485465  تماس حاصل نمایید. 

مدیریت فروش

در این بخش ابتدا با فرایند برنامه ریزی فروش از جمله ساختار مناسب برای تیم فروش و اصول مربوطه آشنا می شوید. سپس کلیات اصول و فنون مذاکره که بخش مهمی از اجرای فروش است را فراگرفته و در مرحله بعد با شاخصهای ارزیابی فروش آشنا می شویم.

مدیریت برند

مدیریت ارتباط با مشتریان(CRM)

درباره مدیرسان


مدیرسان ارتباطی میان دانشگاه و صنعت


سایت مدیرسان با هدف ارتباط عمیق بین مفاهیم ارائه شده در دانشگاه و نیازمندی های صنایع تاسیس شده است. ما با درک این نیازمندی، مفاهیم مهندسی صنایع و مدیریت را با یک نگاه جدید و کاربردی در این سایت گردآورده ایم، تا شاید بتواند در گوشه ای از صنعت کشورمان گره گشای کارشناسان و متخصصان ایرانی باشند.

هدف ما از این بخش، ارائه ی مطالب پایه و اساسی در زمینه علوم مدیریت و مهندسی صنایع می باشد. شما با مطالعه این بخش، می توانید کلیدواژه های علوم مدیریت را درک کرده و با نگاه بهتری نسبت به انتخاب تکنیک ها و حل مسائل کاری خودتان اقدام کنید.