کارآفرینی و بازارسنجی

جایگاه حوزه دانشی کارآفرینی و بازارسنجی مدیریت، در زنجیره کسب و کار از دیدگاه "مدیرسان" با الهام از "زنجیره ارزش پورتر"

(شرکتهای پروژه‌محور، برای مراحل مربوط به تولید خدمات خود باید از حوزه دانشی مدیریت پروژه استفاده نمایند)

کارآفرینی و بازارسنجی
جهت مشاهده بزرگتر عکس، کلیک نمایید

خدمات مشاوران مدیرسان در این زمینه

1- تهیه طرح‌های توجیهی

 

2- مشاوره و تدوین مدل کسب و کار شما

 

3- انجام مطالعات بازارسنجی و تحقیقات بازار 

 

 

جهت دریافت اطلاعات بیشتر از طریق ایمیل

 info@Modirsun.com

و یا شماره تماس های : 66558726 021  و 09121485465  تماس حاصل نمایید. 

کارآفرینی

یكي از مؤلفه‌هاي مهم و اصلي كشورهاي در حال توسعه و بطور خاص كشور ما حركت از اقتصاد مبتني بر منابع زيرزميني به سمت اقتصاد دانش بنيان، با مؤلفه كارآفريني و كارآفرينان است. معمولاً منشاء تحولات بزرگ در توسعه اقتصاد دانش بنيان، توسعه كارآفريني و وجود افراد خلاق، نوآور و مبتكر در عرصه اقتصادي كشورهاست. کارآفريني، تشخيص، ارزيابي و پيگيري فرصت در زمينـه‌هـاي متنـوع و مختلـف است. امروزه کارآفرینی به عنوان یک حوزه مستقل دانشی در دنیا مطرح شده است و باور عام این است که کارآفرینی قابل آموزش دادن است و ویژگی‌های شخصیتی مربوطه قابل تقویت کردن و ارتقا است. در این حوزه دانشی مدیریت، خلاقیت و ایده پردازی خلاقانه و سپس ارزیابی و تدوین طرح یا ایده مطرح شده به عنوان "طرح توجیهی" آموزش داده می‌شود.

بازارسنجی

در راه اندازی کسب و کار آنچه می تواند ما را به موفقیت نزدیکتر نماید کسب اطلاعات لازم از فعالیتهای محیطی کسب و کار مربوطه است. یکی از این دسته اطلاعات مورد نیاز، اطلاعات بازار است. در واقع اطلاعات بازار با دسته بندی های مختلف می تواند ما را در تصمیم گیری مناسب رهنمون نماید.

 این اطلاعات در این مرحله که ما هنوز به بازار وورد نکرده ایم(بازارسنجی) با اطلاعاتی که ما در حین کسب و کار نیاز داریم(بازاریابی) متفاوت است.

البته نه تنها در ساختار اطلاعات مورد نیاز بلکه در تداوم و توالی اطلاعات نیز با یکدیگر تفاوتهایی وجود دارد. در این مرحله هدف عمده روشن تر شدن وضعیت ظرفیت بازار و ساختار کسب و کار است. در حالی که در مرحله انجام کسب و کار هدف اطلاعات و سیستم تجزیه و تحلیل بر مبنی تصحیح تصمیمات و رویه های فروش است.

از اینرو در مرحله آغازین کسب و کار مطالعه مورد نیاز را بازار سنجی می نامیم چرا که در این مرحله صرفا ارزیابی پتانسیل بازار و شناخت ساختار بازار انجام می شود.  

یعنی احتمالا فقط یکبار و در مرحله اولیه تصمیم گیری راه اندازی کسب و کار از بازارسنجی استفاده می‌کنیم در صورتیکه بازاریابی فرایندی است که دائما باید اتفاق بیافتد.

درباره مدیرسان


مدیرسان ارتباطی میان دانشگاه و صنعت


سایت مدیرسان با هدف ارتباط عمیق بین مفاهیم ارائه شده در دانشگاه و نیازمندی های صنایع تاسیس شده است. ما با درک این نیازمندی، مفاهیم مهندسی صنایع و مدیریت را با یک نگاه جدید و کاربردی در این سایت گردآورده ایم، تا شاید بتواند در گوشه ای از صنعت کشورمان گره گشای کارشناسان و متخصصان ایرانی باشند.

هدف ما از این بخش، ارائه ی مطالب پایه و اساسی در زمینه علوم مدیریت و مهندسی صنایع می باشد. شما با مطالعه این بخش، می توانید کلیدواژه های علوم مدیریت را درک کرده و با نگاه بهتری نسبت به انتخاب تکنیک ها و حل مسائل کاری خودتان اقدام کنید.