مدیریت عمومی

جایگاه حوزه دانشی مدیریت عمومی، رفتار سازمانی و منابع انسانی، در زنجیره کسب و کار از دیدگاه "مدیرسان" با الهام از "زنجیره ارزش پورتر"

(شرکتهای پروژه‌محور، برای مراحل مربوط به تولید خدمات خود باید از حوزه دانشی مدیریت پروژه استفاده نمایند)

مدیریت عمومی
جهت مشاهده بزرگتر عکس، کلیک نمایید

مدیریت عمومی یکی از حوزه‌های پشتیبان کسب و کار است به این معنی که نمی‌توان یک جایگاه ثابت را در زنجیره کسب و کار برایش در نظر گرفت. مثلا نمی‌توان گفت جایگاه و زمان استفاده از اصول و تکنیک‌های این حوزه فقط در هنگام تولید است، یا فقط در هنگام بازاریابی. بلکه در تمامی مراحل کسب و کار باید با استفاده از مفاهیم این حوزه و بکار بردن تکنیک‌های آن، کسب و کار را بهینه‌تر مدیریت کنیم.

یکی از مشکلاتی که خیلی با آن برخورد می‌کنیم این است که نظریه‌های مختلف مدیریتی چه تفاوتی با هم دارند؟ در شرایط مختلف کدام نظریه را باید مبنی کارمان قرار دهیم؟ اصلا این نظریات در چه بستری شکل گرفتند و مفهوم نظریه و تئوری و مکتب چیست؟ و حتی کلی‌تر اینکه دانستن آن‌ها چه کمکی به ما می‌کنند؟ 

برای پاسخگویی به سوالاتی از این قبیل و درک جامع از دانش مدیریت، در این حوزه مقالات توصیفی به زبان ساده مختلفی ارائه شده است:

ابتدا در بخش مدیریت عمومی با فلسفه علم و جایگاه علم مدیریت و بعد از آن روش تحقیق علمی  آشنا می‌شویم. 

سپس رویکردهای مختلفی که در دانش رفتار سازمانی مطرح هستند از جمله رهبری، مدیریت تغییر، تفکر سیستمی و ... به زبان ساده توصیف می‌شوند.

در بخش آخر هم مطالب مطرح در دانش مدیریت منابع انسانی ارائه می‌شود:

خدمات مشاوران مدیرسان در این زمینه

1- ارزیابی و سازماندهی پرسنل بر اساس شخصیت شناسی و آنالیزهای مربوطه

 

2- تامین نیروهای مناسب کاری

 

3- تدوین کارراهه و سند استراتژیک منابع انسانی

 

4- ارایه مشاوره های مدیریتی و رفتارسازمانی به مدیران شرکتها

 

 

جهت دریافت اطلاعات بیشتر از طریق ایمیل

 info@Modirsun.com

و یا شماره تماس های : 66558726 021  و 09121485465  تماس حاصل نمایید. 

مدیریت عمومی

رفتار سازمانی

مدیریت منابع انسانی

درباره مدیرسان


مدیرسان ارتباطی میان دانشگاه و صنعت


سایت مدیرسان با هدف ارتباط عمیق بین مفاهیم ارائه شده در دانشگاه و نیازمندی های صنایع تاسیس شده است. ما با درک این نیازمندی، مفاهیم مهندسی صنایع و مدیریت را با یک نگاه جدید و کاربردی در این سایت گردآورده ایم، تا شاید بتواند در گوشه ای از صنعت کشورمان گره گشای کارشناسان و متخصصان ایرانی باشند.

هدف ما از این بخش، ارائه ی مطالب پایه و اساسی در زمینه علوم مدیریت و مهندسی صنایع می باشد. شما با مطالعه این بخش، می توانید کلیدواژه های علوم مدیریت را درک کرده و با نگاه بهتری نسبت به انتخاب تکنیک ها و حل مسائل کاری خودتان اقدام کنید.