0

مربی‌گری(Coaching)

دسته بندی رفتار سازمانی از حوزه مدیریت عمومی

مربی‌گری یکی از مفاهیم به نسبت جدید مدیریت پرسنل است که هدف آن بهسازی عملکرد کارکنان از طریق هدایت آنها جهت انجام کارها توسط رشد خودشان است. در واقع مربیان پرسنل را تشويق مي‌كنند كه با انجام كارهاي چالش برانگيز به تجربيات خود بيافزايند. همچنین كارمندان را در تعيين و تحقق اهداف ياري می‌کنند تا شرايط مناسب براي توسعه مستمر آن ها مهيا شود.

در اصل کارایی، یادگیری و توسعه یک فرد را تسهیل می‌کنند.

 یک مربی کسی است كه به ديگري (آموزش گيرنده) كمك مي كند تا چيزي را ياد بگيرد كه در حالت معمول فرد آموزش گیرنده، آهسته تر و نامطلوب‌تر ياد مي گرفت، يا اصلاً ياد نمي گرفت. یک مربی:

_ دیدگاه عینی نسبت به اهداف افراد دارد.

_ به شاگردان جهت درس گرفتن از اشتباهات کمک می‌کند.

_ به افراد از جایگاه مربی نمی‌گوید که چه کاری باید انجام شود.

_ به افراد یاد می‌دهد که رویکرد مثبت نسبت به یادگیری داشته باشند.

_ کمک می‌کند که برداشتن اولین قدم را عهده دار شود.

سبک‌های مربی‌گری:

1. هل دادن

2. کشیدن

شما بعنوان یک مربی در سبك اول بايد بيشتر صحبت، و در سبك دوم بيشتر گوش كنيد. هر دو سبك مذكور در مربي‌گري كاربرد دارند و يك مربي ماهر مي‌تواند خيلي راحت از سبك اول به سبك دوم و برعكس تغيير جهت دهد.

مربی‌گری(Coaching)

انطباق سبک مربی گری با سطح انگیزش کارمند

مربی‌گری(Coaching)

تاکتیک اصلی مربی‌گری

در مورد تجربيات گذشته شاگرد از او سوال كنيد و بپرسيد كه شاگرد چه درسي مي‌تواند از آن ها بگیرد. با شيوه تفكر بسته و محدود، چالش كنيد و عملكرد و كار خوب شاگرد را مورد ستايش قرار دهید تا عزت نفس وي تقويت شود.

_ سوالات بومرنگي: يك سوال آموزش گيرنده را به خود او برگردانيد مثال: ”سوال خوبي است. شما در اين موقعيت چه مي كرديد؟”

_ هنگام جستجو راه حل های مختلف لازم است موقعیت یا «چارچوبی» را در نظر بگیرید که بتوانید مسئله را از یک منظر متفاوت بررسی کنید. یا می توانید از نیروی خلاقیت خود استفاده کنید تا بتوانید افراد را در جهت توسعه چارچوب هایی که مشوق تفکر خلاق و حلال مشکلات هستند یاری دهید.

گردآورنده مطالب و مولف:   محمد بزازی              مشاور علمی: -                   ویراستاران:  ویدا محمدی، مرتضی محمدی

نظر شما در مورد این مطلب

جهت ثبت نظرات، ابتدا باید در سایت وارد شوید.

درباره مدیرسان


مدیرسان ارتباطی میان دانشگاه و صنعت


سایت مدیرسان با هدف ارتباط عمیق بین مفاهیم ارائه شده در دانشگاه و نیازمندی های صنایع تاسیس شده است. ما با درک این نیازمندی، مفاهیم مهندسی صنایع و مدیریت را با یک نگاه جدید و کاربردی در این سایت گردآورده ایم، تا شاید بتواند در گوشه ای از صنعت کشورمان گره گشای کارشناسان و متخصصان ایرانی باشند.

هدف ما از این بخش، ارائه ی مطالب پایه و اساسی در زمینه علوم مدیریت و مهندسی صنایع می باشد. شما با مطالعه این بخش، می توانید کلیدواژه های علوم مدیریت را درک کرده و با نگاه بهتری نسبت به انتخاب تکنیک ها و حل مسائل کاری خودتان اقدام کنید.