سایر مطالب مرتبط در مقالات پایه
0

برنامه‌ریزی نیازمندیهای ظرفیت در مدیریت عملیات

دسته بندی برنامه‌ریزی میان مدت از حوزه مدیریت عملیات

در مرحله ی برنامه ریزی ظرفیت مورد نیاز (CRP/Capacity Requirement Planning) ، برنامه‌ریزی جزئی تر و دقیق تر از مقدار تولید در هر ایستگاه کاری و هر ماشین بهمراه زمان مورد نیاز برای تولید هم برای (MRP/Material Requirement Planning) و هم برای سفارشات در حال انجام در کارگاه تهیه شده و با زمان در دسترس ماشین آلات، نیروی انسانی و ... مقایسه می‌شوند.

به طور کلی فرآیند تعیین میزان منابع (نیروی انسانی و تجهیزات و ماشین آلات) مورد نیاز برای انجام امور تولیدی را CRP می گوییم.

فرآیند زیر را دوباره مرور می‌کنیم: 

برنامه‌ریزی نیازمندیهای ظرفیت در مدیریت عملیات

در صورتیکه نیازمند توضیحات بیشتری در خصوص این مبحث هستید، با ما در تماس باشید تا به فراخور موضوع، مطالب تکمیلی را در اختیار شما عزیزان قرار دهیم.

گردآورنده مطالب و مولف:   محمد بزازی              مشاور علمی: -                   ویراستاران:  ویدا محمدی، مرتضی محمدی

نظرات کاربران

توسط فرهادی | در 1 سال و 11 ماه قبل
سلام.وقت بخیر...ببخشید امکانش هست در رابطه با ظرفیت عملیاتی مطالب بیشتری بر روی سایت نمایش داده شود....با تشکر

نظر شما در مورد این مطلب

جهت ثبت نظرات، ابتدا باید در سایت وارد شوید.

درباره مدیرسان


مدیرسان ارتباطی میان دانشگاه و صنعت


سایت مدیرسان با هدف ارتباط عمیق بین مفاهیم ارائه شده در دانشگاه و نیازمندی های صنایع تاسیس شده است. ما با درک این نیازمندی، مفاهیم مهندسی صنایع و مدیریت را با یک نگاه جدید و کاربردی در این سایت گردآورده ایم، تا شاید بتواند در گوشه ای از صنعت کشورمان گره گشای کارشناسان و متخصصان ایرانی باشند.

هدف ما از این بخش، ارائه ی مطالب پایه و اساسی در زمینه علوم مدیریت و مهندسی صنایع می باشد. شما با مطالعه این بخش، می توانید کلیدواژه های علوم مدیریت را درک کرده و با نگاه بهتری نسبت به انتخاب تکنیک ها و حل مسائل کاری خودتان اقدام کنید.