سایر مطالب مرتبط در مقالات پایه
سایر مطالب مرتبط در کافه فایل
0

استانداردهای موسسه APMG انگلستان در مدیریت پروژه

دسته بندی استانداردها و مدارک از حوزه مدیریت پروژه

معرفی موسسه

موسسه APMG انگلستان با آدرس اینترنتی http://www.apmg-international.com یک موسسه ارائه دهنده مدارک تخصصی مدیریت پروژه و مدیریت IT و ارائهدهنده مشاوره‌های تخصصی در زمینه‌های مربوطه است. این موسسه تحت لیسانس سازمان تجارت دولتی انگلستان(OGC) فعالیت می‌کند. اصلی‌ترین مدرک مدیریت پروژه این سازمان مدرک مدیریت پروژه Prince2 است که در سال 1996 منتشر شده است. این موسسه و مدارک مدیریت پروژه آن یکی از دو موسسات معتبر مدیریت پروژه (بهمراهPMI) در دنیا است.

مدارک موسسه APMG انگلستان

استاندارد مدیریت پروژه در محیط های کنترل شده"Prince2"

نام کامل: PRINCE2® (PRojects IN Controlled Environments)

توصیف: این استاندارد که در سال 1996 منتشر شده و در سال 2006 ویرایش جدید آن ارائه شد. یک متدولوژی در مدیریت پروژه ارائه می‌دهد. تفاوت عمده آن با استاندارد PMBOK در همین ارائه متدولوژی است. لذا معمولا توصیه می‌شود که مدیران پروژه جهت استقرار مرحله به مرحله فرایندهای مدیریت پروژه از Prince2 استفاده کرده و در طول استقرار آن و نیز در طول راهبری پروژه از مفاهیم و تکنیک ها و فرایندهای PMBOK استفاده کنند.

مدارک مرتبط با استاندارد:

PRINCE2® Certification

Foundation level1- 

سوالات چند گزینه‌ای و بصورت کاغذی برگزار می‌شود. 75 سوال دارد که 5 تا از آنها به حساب نمیآید. کلا هم باید 50% سوالات را درست جواب داد. یعنی 35 سوال. مدت زمان هم 60 دقیقه است. و اصطلاحا Open book نیست. در مجموع آزمون راحتی است.

practitioner level2-

تستی است و حدود 80 سوال دارد- 150 دقیقه هم زمان امتحان است- 55% سوالات را باید درست جواب داد.امتحان بصورت Open book برگزار می‌شود البته فقط کتاب های رسمی Prince2.

Professional level3-

امتحان سختی است چون بهصورت شفاهی در طول 2 روز و بر اساس کارهای گروهی و Case study انجام می‌شود.

سایر مدارک:

سایر مدارک مدیریت پروژه و نیز هندبوک های مربوطه به طور خلاصه در زیر مشخص شده. برای اطلاعات بیشتر از جزئیات هر کدام از آنها می‌توانید به سایت APMG که آدرس آن در بالا آمده مراجعه کنیدو در بخش certification اطلاعات کامل هر مدرک را ببینید. 

گردآورنده مطالب و مولف:   محمد بزازی                     مشاور علمی: -                        ویراستار ادبی:  ویدا محمدی              ویراستار گرافیکی: مرتضی محمدی                        

نظر شما در مورد این مطلب

جهت ثبت نظرات، ابتدا باید در سایت وارد شوید.

درباره مدیرسان


مدیرسان ارتباطی میان دانشگاه و صنعت


سایت مدیرسان با هدف ارتباط عمیق بین مفاهیم ارائه شده در دانشگاه و نیازمندی های صنایع تاسیس شده است. ما با درک این نیازمندی، مفاهیم مهندسی صنایع و مدیریت را با یک نگاه جدید و کاربردی در این سایت گردآورده ایم، تا شاید بتواند در گوشه ای از صنعت کشورمان گره گشای کارشناسان و متخصصان ایرانی باشند.

هدف ما از این بخش، ارائه ی مطالب پایه و اساسی در زمینه علوم مدیریت و مهندسی صنایع می باشد. شما با مطالعه این بخش، می توانید کلیدواژه های علوم مدیریت را درک کرده و با نگاه بهتری نسبت به انتخاب تکنیک ها و حل مسائل کاری خودتان اقدام کنید.