0

تحقیقات بازار در بازارسنجی

دسته بندی بازارسنجی از حوزه کارآفرینی و بازارسنجی

ارزیابی بازار و بازارسنجی اندازه گیری جذابیت و پویایی بازاری مشخص در یک صنعت خاص است. این بخش در واقع جزئی از ارزیابی صنعت به حساب می آید. در عین حال برای تدوین استراتژی های کسب و کار نیز از این روش استفاده می شود. در واقع این روش برای افرادی که می خواهند برای اولین بار وارد بازار بشوند مورد استفاده قرار می گیرد.

ابعاد ارزیابی بازار

دیوید آکر ابعاد زیر را برای ارزیابی بازار معرفی می کند :

_ حجم بازار

_ روند بازار

_ نرخ رشد بازار

_ ساختار هزینه ای در بازار

_ کانال های توزیع

_ عوامل موفقیت

هدف در واقع پیش بینی جذابیت بازار در حال حاضر و آینده است. این اطلاعات به سرمایه گذاری های شرکت جهت داده و باعث بروز موفقیت در آینده خواهد شد.

حجم بازار

حجم بازار در واقع تعداد معامله در بازار و پتانسیل های موجود است. در واقع تعداد قابل فروش از یک محصول را حجم بازار گویند. در واقع تعداد مشتریان و حجم تقاضای موثر آن ها حجم بازار را می سازند. در کنار حجم بازار، پتانسیل بازار حد بالایی تقاضای بازار است. یعنی تعدادی از مشتریان که ممکن است حتی خرید هم انجام ندهند اما در آینده متقاضی کالا و یا خدمات باشند. اطلاعات مورد نیاز را می توانیم از منابع زیر بدست آورد.

_ اطلاعات دولتی

_ اطلاعات انجمن های تجاری

_ اطلاعات مالی شرکته ای تاثیر گذار و بزرگ

_ تحقیقات از مشتریان

 فرمول زیر یکی از راهکارهای اندازه گیری پتانسیل بازار است  :

تحقیقات بازار در بازارسنجی

با استخراج این اطلاعات و قرار دادن آن ها کنار هم می توان پتانسیل بازار را حساب کرد.

روند بازار

حرکت صعودی و نزولی بازار در یک دوره زمانی مشخص را روند بازار می‌گویند. برایمحصولات جدید این محاسبه کاری بسیار دشوار است و باید تجزیه و تحلیل دقیقی انجام شود.

چند روش برای این کار وجود دارد که فقط به آن ها اشاره می شود:

_ تحلیل مشتریان

_ مدل سازی انتخاب

_ تحلیل رقبا

_ تحلیل ریسک

_ تحقیقات محصول

_ تحقیقات تبلیغاتی

_ مدل سازی آمیخته بازاریابی

_ شبیه سازی بازار

نرخ رشد بازار

در این روش با استفاده از داده های تاریخی آینده را پیش بینی می کنند. این متدولوژی یک پیش بینی ساده اولیه ارائه میدهد که البته ممکن است نقاط حساس را نشان ندهد. البته بهتر است که اطلاعات را به جای اینکه فقط روی محصول و داده‌های تاریخی متمرکز کنیم، روی محصولات تکمیلی کالای خود هم کار کنیم و این متدولوژی را برای این مجموعه اطلاعات انجام دهیم، این روش دید بهتری به ما میدهد. بررسی منحنی دوره عمر محصول می تواند در این بخش بسیار کمک کند و در مواردی که کالا جدید است بررسی منحنی کالای مشابه می تواند اطلاعات قابل قبولی را به شما دهد.

فرصت بازار

در واقع این فرصت از ارائه کالایی بهتر و کامل تر از کالای رقبا بدست میاد بنابراین بهتره که ابعاد مختلف کالا با رقبا مقایسه بشه و در ضمن موانع قانونی و فرهنگی اونم در نظر گرفته بشه اینطوری ممکنه فرصت موجود در بازار رو بشه اندازه گیری کرد.

ساختار هزینه صنعت

در این بخش هزینه های ثابت و متغییر صنعت محاسبه می شود. یکی از بهترین ابزارها برای این کار، زنجیره ارزش مایکل پورتر است. این اطلاعات میتواند شرکت ها را در انتخاب و توسعه استراتزی رقابتی مرتبط با بازار کمک کند.

کانال های توزیع

عوامل زیر را باید برای کانال های توزیع ارزیابی کرد.

_ وجود کانال های توزیع مناسب

_ شکل گیری و وجود کانال های توزیع جدید

_ قدرت کانال توزیع

عوامل موفقیت

عوامل کلیدی موفقیت برای رسیدن به اهداف بازاریابی بسیار مهم و باید به آنها توجه شود برای مثال:

_ رسیدن به صرفه مقیاس اقتصادی

_ دسترسی به منابع خاص

_ تکنولوژی و فرآیند تولید

_ دسترسی به کانال های توزیع

یکی دیگر از متدولوژی های مرسوم در ارزیابی کیفی بازار بررسی کلان صنعت است که برای این کار می‌توان از مدل پنج نیروی رقابتی مایکل پورتر هم استفاده کرد. در کل این مدل برای ما بازگو می کند که: صنعت چقدر جذاب  و سرمایه گذاری در آن به صرفه هست یا خیر ؟

برای مطالعه بیشتر در این زمینه می توان به سایت http://www.iranbsc.com/Porter's-five-forces-model.html مراجعه کرد و اطلاعات خوبی را در این زمینه کسب کرد. همینطور هم به بخش ابزارهای سایت مراجعه کرده و دو ابزاری که تکنیک های مورد اشاره را کار کردند  را دانلود کرد. این ابزارها و نوشتار فوق می توانند راهنمای مطلوبی برای شما باشند.

گردآورنده مطالب و مولف:   دکتر مهام‌الدین طباطبایی         مشاور علمی:   دکتر مهام‌الدین طباطبایی           ویراستاران :  ویدا محمدی، مرتضی محمدی

نظر شما در مورد این مطلب

جهت ثبت نظرات، ابتدا باید در سایت وارد شوید.

درباره مدیرسان


مدیرسان ارتباطی میان دانشگاه و صنعت


سایت مدیرسان با هدف ارتباط عمیق بین مفاهیم ارائه شده در دانشگاه و نیازمندی های صنایع تاسیس شده است. ما با درک این نیازمندی، مفاهیم مهندسی صنایع و مدیریت را با یک نگاه جدید و کاربردی در این سایت گردآورده ایم، تا شاید بتواند در گوشه ای از صنعت کشورمان گره گشای کارشناسان و متخصصان ایرانی باشند.

هدف ما از این بخش، ارائه ی مطالب پایه و اساسی در زمینه علوم مدیریت و مهندسی صنایع می باشد. شما با مطالعه این بخش، می توانید کلیدواژه های علوم مدیریت را درک کرده و با نگاه بهتری نسبت به انتخاب تکنیک ها و حل مسائل کاری خودتان اقدام کنید.